Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Чи може застава стати належною альтернативою взяттю під варту?

16 лютого, 2007 р.

    20 лютого Проект Американської асоціації юристів «Правова ініціатива в Центральній Європі і Євразії» (ABA/CEELI) проводить круглий стіл, метою якого стане обговорення проблем застосування застави як запобіжного заходу, альтернативного взяттю під варту, а також результатів впровадження Проекту та представлення рекомендацій, розроблених експертами.
    
    «Незважаючи на те, що чинний Кримінально-процесуальний кодекс України передбачає застосування шести запобіжних заходів, загальновизнаним є той факт, що взяття під варту застосовується в країні найчастіше,» – такого очевидного висновку доходить звіт, складений за результатами початкової стадії Проекту з оптимізації застосування запобіжних заходів, альтернативних взяттю під варту, проведеного проектом Американської асоціації юристів «Правова ініціатива у Центральній Європі та Євразії» (ABA/CEELI) у співпраці з Верховним Судом України.
    
    Проект було розроблено з урахуванням вищеназваної тенденції, численних незадовільних висновків міжнародних правозахисних організацій щодо необґрунтовано довгих строків досудового ув’язнення, випадків катування затриманих та незадовільного стану умов утримання під вартою, що не відповідає нормам та визнаним міжнародним стандартам. Проект впроваджувався у Миколаївській області за підтримки місцевих судів та мав на меті оптимізацію інституту застави із розробленням відповідних механізмів, які б полегшили застосування застави та зменшили статистику щодо обрання такого запобіжного заходу як взяття під варту. Проект розпочався у 2006 році за фінансової підтримки Держдепартаменту США.
    
    20 лютого 2007 року у Секційному залі НАН України, що на 3-му поверсі, за адресою вул. Володимирська, 55, м. Київ, До участі у Круглому столі запрошено депутатів Верховної Ради України, членів Уряду, представників суддівського корпусу, органів прокуратури, розробників Проекту Кримінально-процесуального кодексу України, науковців, представників міжнародних організацій – усіх учасників та зацікавлених в процесі реформування системи кримінальної юстиції в Україні.
    
    Очікується, що Круглий стіл відкриє Посол Сполучених Штатів в Україні, пан Вільям Б. Тейлор.
    Початок реєстрації о 14.00, початок заходу о 14:30, закінчення – 17:30.
    
    Джерело: ABA CELLI.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю