Українська Церква підтримує дискримінацію осіб нетрадиційної орієнтації.
21 лютого, 2007 р.
На своєму засіданні 16 лютого 2007 року Секретаріат Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) розглянув листи від державних органів влади, які прийшли на адресу ВРЦіРО у відповідь на «Відкритий лист Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з приводу ініціатив легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)» від 24 листопада 2006 року.
«У відповідях Секретаріату Президента, Комітету Верховної Ради з питань культури й духовності та Державного департаменту у справах релігій сказано, що таких законопроектів наразі не зареєстровано, а позицію церкви з цього питання буде взято до уваги», — стверджує прес-секретар УПЦ КП архімандрит Євстратій.
Однак члени Секретаріату ВРЦіРО стурбовані іншою можливістю посилення позицій секс-меншин у суспільстві. Ідеться про проект нового Трудового кодексу України, який перебуває на розгляді в парламенті. Цим законопроектом встановлюється заборона будь-якої дискримінації у сфері праці за ознаками сексуальної орієнтації. «Ми не виступаємо за дискримінацію, але рекомендуватимемо депутатам прибрати термін "сексуальна орієнтація" з тексту закону», — заявив архімандрит Євстратій.
Керівник Гей-форуму України Святослав Шеремет нагадав, що законопроект отримав підтримку з боку цілої плеяди відомих політичних фігур, з яких ніхто не пропонував цю норму звідти вилучати. Серед тих, хто підтримав, — Інна Богословська, Богдан Губський, Володимир Демьохін, Юрій Єхануров, Орест Климпуш, Олексій Козаченко, Валерій Коновалюк, Сергій Осика, Михайло Папієв, Валерій Сушкевич, Дмитро Табачник, Петро Толочко, Василь Цушко, Володимир Шкляр, Олег Юхновський, Віктор Янукович та інші.
"Якщо Церква "не виступає за дискримінацію", як заявляє архімандрит Євстратій, то де ж логіка? Наполягати на вилученні секс-орієнтації з андидискримінаційного переліку — означає підтримати дискримінацію в чистому вигляді! - заявляє він. - Дискримінація у сфері трудових відносин за ознакою сексуальної орієнтації трапляється часто-густо. Це більш "життєвий" вид дискримінації, ніж дискримінація за ознакою релігійних переконань, яка зустрічається рідше, якщо не сказати, значно рідше. Церквам треба було б вчинити по совісті, а не ускладнювати геям і лесбіянкам їх і без того нелегке життя".
Джерело:Українська Гельсинська спілка з прав людини.
|