Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Зареєстровано нову ГО "Українська асоціація європейських студій".

1 березня, 2007 р.

    Європейські студії в Україні зробили значний крок на шляху інституційного розвитку. Свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян від 2 лютого 2007 року за номером 2602 закріпило мету діяльності нещодавно створеної Української асоціації європейських студій "сприяння розвитку в Україні міжгалузевих наукових досліджень європейських інтеграційних процесів та захист спільних законних інтересів своїх членів".
    
    З визначною подією членів осередків Асоціації в майже усіх областях України привітав Президент Асоціації, викладач модулю ім.Жана Моне, проф. Роман Петров.
    
    Європейські студії є міждисциплінарною галуззю знань, що вивчає Європу та, зокрема, європейську інтеграцію. Євростудії розповсюджені в усьому світі і активно застосовують компаративістику. В Україні євростудії поширюються як шкільні факультативи, активні методи навчання (рольові ігри, симуляції), спецкурси у вищих навчальних закладах та наукові розробки, що стосуються питань європейського континенту, інтеграції та відносин між Україною та ЄС.
    
    Українська асоціація європейських студій, що покликана сприяти розвитку євростудій в Україні, вперше заявила про себе на міжнародному рівні на світовому конгресі представників 45 національних асоціацій європейських студій (українська – сорок шоста), що проходив з 22 до 24 листопада цього року в Брюсселі, під назвою "Виклики для Європи в глобалізованому світі". На цьому заході було визнано українську школу євростудій та прийнято рішення про включення вітчизняних фахівців у світову збірку "Хто є хто в європейській інтеграції".
    
    Своїм заснуванням Асоціація завдячує міжнародним науково-методичним та науково-практичним конференціям з європейських студій, які проходили у 2005-2006 роках в м. Донецьк за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження".
    
    Учасники цих конференцій, як молоді науковці, студенти і аспіранти, так і професори провідних навчальних закладів – були одностайні у необхідності створення інституційної основи розвитку євростудій в Україні.
    
    Відтепер, ВГО "Українська асоціація європейських студій" є офіційно зареєстрованою всеукраїнською громадською неприбутковою організацією, що має на меті "сприяння розвитку в Україні міжгалузевих наукових досліджень європейських інтеграційних процесів та захист спільних законних інтересів своїх членів". Асоціація має більше 20 осередків у майже всіх регіонах України. Осередки Асоціації вже активно залучають своїх фахівців до підготовки наукових видань з європейського права, до надання пропозицій до Концепції державної програми інформування громадськості у сфері європейської інтеграції України на 2008-2011 роки, до здійснення на регіональному рівні громадського моніторингу державної політики європейської інтеграції, до проведення рольових ігор з євроінтеграції тощо.
    
    Асоціація є відкритою для постійного діалогу з іншими громадськими організаціями, науковими установами та індивідуальними експертами, з метою консолідації зусиль усіх, хто не тільки цікавиться європейською інтеграцією, але й безпосередньо працює над реалізацією європейського вибору України. Обласні осередки та профільні комітети Асоціації запрошують до співпраці фахівців, науковців, студентів, представників громадських організацій, "мозкових центрів", навчальних закладів та наукових установ.
    
    
    Джерело : Українська асоціація європейських студій


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю