Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Севастопольські громадські організації проти російської мови.

5 березня, 2007 р.

    10 громадських організацій Севастополя протестують проти прийняття міською владою "програми розвитку регіональної російської мови і російської культури в Севастополі на 2007-2011 роки"
    
    Про це говориться в спільній заяві організацій.
    
    Активісти громадських організацій вважають, що "штучне загострення теми російської мови є прикриттям фактичної діяльності влади з розподілу і перерозподілу власності і способом відвертання від цих питань уваги громадськості".
    
    Автори документа заявляють, що "зміст названої програми грубо порушує Конституцію України (статтю 10 про державність української мови), фактично проголошуючи державною мовою в Севастополі російську, встановлюючи російську мову як єдину офіційну практично у всіх сферах суспільно-політичного, культурного, освітнього, інформаційного життя Севастополя".
    
    Організації вважають, що, "ідеологічно програма, запропонована міською адміністрацією і міською радою, є агресивно антиукраїнською, спрямованою проти української мови і культури, спрямованою на формування зони мовно-культурного сепаратизму в Севастополі, на остаточний відрив міста від культурно-інформаційного простору України і на практичну заборону українського мовно-культурного комплексу в нашому місті".
    
    Заяву підписали суспільний комітет Український Севастополь, громадська організація Конгрес українців Севастополя, Севастопольська Ліга Матері і сестри - молоді України, Севастопольська організація Всеукраїнська ліга українських жінок, Севастопольська міська громадська організація Євроатлантичний вибір, міська організація Всеукраїнського педагогічного суспільства ім. Ващенка, міська організація Союз українок, міська організація Союзу офіцерів України, Севастопольський курінь українського козацтва, Севастопольська організація Всеукраїнського суспільства ім. Олени Теліги.
    
    Громадські організації вимагають невідкладного втручання в ситуацію держави з метою "недопущення розпалення в місті мовно-культурного антиукраїнського сепаратизму й агресивного розкольницького українофобства".
    
    Бюджетом Севастополя на 2007 рік передбачено виділення 1 млн. грн. на реалізацію регіональної програми розвитку російської мови.
    
    Джерело:Кореспондент.net


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати