Презентація ліцензій "відкритого контенту" Creative Commons.
7 березня, 2007 р.
21 березня 2007 року відбудуться парламентські слухання на тему: "Захист прав інтелектуальної власності в Україні: проблеми законодавчого забезпечення та правозастосування". Нові підходи до авторського права, зокрема ліцензії "відкритого контенту" Creative Commons обговорюватимуть 13 березня у Києві.
Розмова про практику використання ліцензій Creative Commons у Польщі з Алєком Тарковскі, Creative Commons Polska, а також про українські перспективи та досвід Македонії з українськими та македонськими координаторами Creative Commons. Зустріч відбудеться у вівторок, 13 березня 2006-го року з 11.00 до 13.00 у Міжнародному фонді "Відродження" (вул. Артема, 46).
Коротка довідка про Ліцензії Creative Commons:
Зараз 145 мільйонів робіт використовують Ліцензії Creative Commons. Це найвідоміші і найбільш вживані ліцензії відкритого контенту.
Ліцензії Creative Commons допомагають розширити спектр творчих робіт, особливо в онлайнову доступі. Інтернет пропонує нові можливості для поширення, використання та обробки креативного контенту. Більшість такого контенту захищена авторським правом. Авторське право - це набір ексклюзивних прав автора на відтворення, переклад, публічне виконання, запис, тощо. А традиційна концепція авторського права - "всі права застережені". Creative Commons пропонують простий шлях для авторів і митців самим обрати спосіб та умови публікації твору, а для користувачів - чіткі умови використання творчих робіт.
Ліцензії Creative Commons використовують для широкого спектру творчих робіт - аудіо (музика, звуки, промови), зображень (фотографії, ілюстрації, дизайн), відео (фільми, анімація), текстів (статті, книжки, веб-сайти, блоги, есеї, навчальні матеріали, презентації).
Creative Commons пропонують на розсуд авторів набір ліцензійних можливостей залежно від бажаного рівня захисту та свобод. Від "деякі права застережені" до суспільного надбання ? "жодні права не застережні".
Громадське радіо Нідерландів використовує ці ліцензії для трансляції музичних творів, Корі Доктороу - для видання своїх романів, а нобелівські лауреати - для публікації своїх наукових статей. Детальніше про це у статті Creative Commons: АВТОРСЬКІ ПРАВА - ГНУЧКІ ТА КРЕАТИВНІ: http://www.zn.kiev.ua/nn/show/624/55155/
Creative Commons Polska http://creativecommons.pl/
Creative Commons http://creativecommons.org/
Science Commons http://sciencecommons.org/
iCommons: http://icommons.org/
Freedom fighter with a guilty conscience. Lawrence Lessig explains his mission to limit the cultural damage caused by copyright law http://technology.guardian.co.uk/weekly/story/0,,1792117,00.html
Unbounded Freedom. A guide to Creative Commons thinking for cultural organisations
http://www.counterpoint-online.org/cgi-bin/item.cgi?id=618
Esther Hoorn, Creative Commons Licences for cultural heritage institutions: A Dutch perspective, IVIR, September 2006 (73 pp. PDF)
Повідомити про Вашу участь слід Ірині Кучмі: kuchma@irf.kiev.ua; (044) 461-9500 (тел.), (044) 486-0166 (факс).
Джерело : Міжнародний фонд "Відродження"
|