Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна на державному рівні вшанує пам’ять жертв Голодомору.

15 березня, 2007 р.

    Президент України Віктор Ющенко створив координаційну раду по підготовці заходів у зв’язку з 75-ою річницею Голодомору 1932-1933 років.
    
    
    
    У відповідному указі глави держави йдеться про те, що основними завданнями координаційної ради є підготовка пропозицій по забезпеченню координації заходів, котрі здійснюють органи державної влади, наукові та суспільні інститути, по вшануванні пам’яті жертв голодоморів в Україні й у зв’язку з 75-ою річницею Голодомору 1932-1933 років.
    
    Координаційну раду очолює Президент.
    
    Як відомо, парламенти багатьох країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців. Цей Голодомор визнаний злочином проти людськості. Ще в 1988 році комісія конгресу США, а також міжнародна комісія визнали Голодомор актом геноциду.
    
    Голод був наслідком не тільки примусового знищення хлібосховищ у той період, але і повного вилучення харчів у всіх регіонах СРСР, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, масові репресії особистого характеру були спрямовані на Україну як національну республіку.
    
    За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду, що виник у результаті адміністративних заходів московської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила від 10 до 25% свого населення, губивши по 25 тисяч осіб у день, по тисячі - у годину, по 17 - щохвилини.
    
    Учені прийшли до висновку, що тривалість життя українців у 1933 році в чоловіків складала 7,3 роки, а в жінок - 10,9 років. Наслідки 1930-х років, на думку експертів, Україна відчуває досі.
    
    Як стверджують фахівці, якби Україна не переживала Голодомори, її населення на сьогодні було вдвічі більше - до 100 млн. чоловік.
    
    Офіційно День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні відзначається щорічно в четверту суботу листопада.
    Джерело: korrespondent.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю