Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Уряд пропонуватиме усунути законодавчу дискримінацію неприбуткових організацій в частині їх реєстрації.

15 березня, 2007 р.

    Уряд вважає невиправдано обтяжливою та має намір спростити процедуру утворення в країні неприбуткових організацій – політичних партій, громадських організацій, благодійних організацій тощо. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович по закінченню засідання Кабінету Міністрів, на якому були обговорені засади реформування системи державної реєстрації юридичних осіб.
    
    Міністр повідомив, що на думку уряду законодавчий стан справ у цій сфері дискримінує неприбуткові види діяльності, ускладнює формування інститутів громадянського суспільства та гальмує реалізацію конституційного права громадян на свободу об‘єднання.
    
    Кабінет Міністрів пропонуватиме спростити складну процедуру реєстрації громадських формувань та порядку набуття ними статусу юридичних осіб. Зокрема, скасувати подвійну реєстрацію неприбуткових організацій та, відповідно, подвійну плату за реєстрацію. На сьогодні реєстрація здійснюється за спеціальною процедурою в органах юстиції та за загальною процедурою реєстрації юридичних осіб у державного реєстратора.
    
    В результаті, за словами Міністра юстиції, процедура буде спрощена при реєстрації об‘єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, творчих спілок, адвокатських об‘єднань, а також торгово-промислових палат, бірж, інших установ та організацій.
    
    Крім того, повідомив Олександр Лавринович, Міністерство юстиції пропонує розглядати запропоновані кроки як перший етап реформування системи реєстрації юридичних осіб. Через певний час, зазначив Міністр, Мін‘юст також запропонує на розгляд Уряду концепцію реформування в країні системи реєстрації юридичних осіб.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати