Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Протидія торгівлі людьми на Поділлі. Шляхи співпраці.

15 березня, 2007 р.

    15 березня 2007 р. Громадські організації «Есперо», БФ «Карітас» та «Хмельницька Спілка Психологів та Психотерапевтів» провели круглий стіл на тему «Протидія торгівлі людьми на Поділлі. Шляхи співпраці».
    
    В заході взяли участь представники громадських організацій та засобів масової інформації, Обласного центру зайнятості та соціальних служб, представники правоохоронних органів та владних структур задіяних в вирішенні питань трудової міграції та боротьби з торгівлею людьми та трудовою експлуатацією.
    
    Круглий стіл було проведено в зв'язку з тим, що з 1 березня в Хмельницькому, в громадських організаціях розпочали діяти два нових проекти з тематики протидії торгівлі людьми.
    
    Розпочав роботу проект БФ «Карітас» «Розвиток мережі консультативних центрів із запобігання торгівлі людьми та допомоги жертвам торгівлі людьми» та Проект ГО «Хмельницька спілка психологів та психотерапевтів» «Тренінги із запобігання торгівлі людьми».
    
    Національний Координатор Програм протидії торгівлі людьми МБФ «Карітас Україна» Оксана Устинова зазначила, що головна складова проекту БФ «Карітас» це безпосередня комплексна допомога постраждалим особам, саме та допомога якої вони потребують – юридична, соціальна, медична, психологічна.
    
    Лише за перших два тижні роботи Проекту в Консультативний центр звернулися 13 осіб і отримали допомогу. За попередні роки роботи Центру (2004-2006) допомогу та підтримку отримали 120 осіб.
    
    Зрозуміло, що ресурси Проекту обмежені, тому хотілося б звернути увагу присутніх на гостру потребу в ресурсах державних структур, здатних допомогти постраждалим, на формування чітких шляхів перенаправлення постраждалих між НУО та державними структурами.
    
    Ірина Рибак, директор проекту «Тренінги із запобігання торгівлі людьми» в ГО «Хмельницька спілка психологів та психотерапевтів» повідомила що мета проекту це подолання стереотипного ставлення щодо виїздів за кордон та зверхнього ставлення до знання власних прав та обов’язків в юридичному та психологічному аспектах. Проект розпочинає свою роботу в сфері запобігання торгівлі людьми з готовністю до співпраці як з НУО так і з державними структурами.
    
    Вадим Яцишен, Керівник ГО «Есперо» виказав вдячність Обласному центру зайнятості за ефективну співпрацю в проведенні інформаційно - просвітницької компанії «Захисти себе!». Проект спрямований на підвищення рівня обізнаності безробітних та молоді з питань запобігання торгівлі людьми та трудової експлуатації.
    Даний проект охопив усі центри зайнятості області та більше ніж 700 осіб прийняли участь в семінарах тренінгах. Але на сьогодні, гостра потреба в якісній та достовірній інформації залишається. Тому є сподівання на те, що впровадження програм та проекти з превенції торгівлі людьми та трудової експлуатації буде також і в інших державних установах освітнього та соціального спрямування. Більше того, ці програми та проекти можуть виконуватись у співпраці з НУО, які тривалий час працюють з цією проблемою.
    
    Як підсумок. Громадські організації та представники державних структур визнали потребу у чіткої співпраці в напрямку подолання проблем Подільської громади, пов’язаних з торгівлею людьми. Були з’ясовані потреби та наявні ресурсні можливості для проведення активної роботи з подолання торгівлі людьми на Поділлі.
    
    Джерело: ГО "«Есперо»


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати