Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Омбудсмен береться під контроль.

22 березня, 2007 р.

    21 березня у приміщенні агенції УНІАН відбулася прес-конференція, на якій представники ВГО Альянс "Майдан" Володимир Мартинюк та Олександр Северин повідомили про подання громадськими активістами судового позову щодо визнання неправомірним і нечиним призначення Н.Карпачової на посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини, про запровадження постійного моніторингу діяльности Омбудсмена та про, скажімо так, несистемний підхід пані Карпачової до відбору справ, вартих її уваги.
    
    Стаття 3 Конституції України визначає, що "Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави".
    
    При цьому за Законом "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" - "контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, та захист прав кожного" здійснює саме Уповноважений. Тому ВГО Альянс "Майдан" розцінює цю посаду як таку, що має критичну вагу для забезпечення дотримання і захисту прав і свобод людини, розвитку громадянського суспільства, гарантування правової сутності української держави.
    
    "Відповідно, і наш громадянський інтерес, і, ми переконані, громадянський інтерес кожного українця полягає в тому, щоб Омбудсменом було призначено гідну, політично незаангажовану кандидатуру, при тому - з неухильним дотриманням законодавства. Очевидно, що порушення закону при вирішенні питання про призначення Уповноваженого робить таке призначення нелегітимним і демонструє рівень правового нігілізму владців. Вирішення ж питання про призначення Уповноваженого попри очевидну політичну заангажованість кандидата і без навіть натяку на урахування думки громадськости є свідченням повного нерозуміння "коаліцією" і сутности посади Омбудсмена і засадничих аспектів взаємовідносин між громадянським суспільством та владою - тим більш, у питаннях людських і громадянських прав і свобод", - говориться в заяві.
    
    Історія з призначенням Н.Карпачової Уповноваженим (а ще до того - з поєднанням нею політичної діяльности та посади Омбудсмена), складається в суцільний ланцюг правопорушень, серед яких:
    - протиправне суміщення Н.Карпачовою посади Омбудсмена і депутатського мандату;
    - протиправне невиконання Верховною Радою України обов'язку звільнити Н.Карпачову з посади Уповноваженого через виникнення обставин несумісности посад;
    - протиправне внесення Головою ВРУ О.Морозом кандидатури Н.Карпачової - з порушенням встановленого законом терміну та попри порушення нею вимог закону і присяги Уповноваженого;
    - безпідставний висновок Комітету ВРУ з питань прав людини, національних менших і міжнаціональних відносин про нібито відповідність вимогам закону кандидатури Н.Карпачової на посаду Омбудсмена;
    - протиправне порушення Верховною Радою України встановлених законом термінів вирішення питання про призначення Омбудсмена.
    
    Враховуючи це, 8 активістів ВГО Альянс "Майдан" (метою якого є утвердження в Україні людських та громадянських прав і свобод, розвиток громадянського суспільства і правової держави, відповідальної перед суспільством) 5 березня 2007 року подали до Печерського суду м.Києва позов, в якому, зокрема, вимагають:
    - Визнати протиправною і нечинною Постанову Верховної Ради України № 621-V від 08.02.07 "Про призначення Карпачової Н.І. Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини".
    - Зобов'язати Верховну Раду України протягом 20 днів з дати набуття чинности рішенням Суду, відповідно до закону, вирішити питання про призначення нового Уповноваженого.
    
    Незалежно від судових дій, Альянсом "Майдан", на базі створеної за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" Мережі крайових бюро з лобіювання громадських інтересів, запроваджується постійний моніторинг діяльности Омбудсмена на предмет її відповідности закону, визначеним законом завданням інституту Уповноваженого та практичної ефективности.
    
    На прес-конференції були присутні люди, поведінка яких промовляла про їхню стурбованість іміджем і подальшою посадовою долею п.Карпачовою - тож тепер нам точно відомо, що певні служби читають наші анонси (у списку акредитованих журналістів персонажі вказали "СЖУ" та "Секретаріат"). Це, принаймні, у будь-якому разі сприяє загальному розвиткові.
    
    Про перебіг судового розгляду та про результати моніторингу Альянс Майдан регулярно інформуватиме суспільство.
    
    А вирішення питання про наявність/відсутність зв'язку між вчорашнім повідомленням про прес-конференцію та сьогоднішнім повідомленням прес-служби п.Карпачової про вибух її активності у "справі Луценка" (http://www.ombudsman.kiev.ua/pres/releases/rel_07_03_21_3.htm) - за читачем.
    
    Джерело : Альянс Майдан


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю