Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Громадянське суспільство на службі громадянина, громади, суспільства.

22 березня, 2007 р.

    Ініціативний консорціум громадського проекту „Україна – це ми”, Центр філантропії, Інститут місцевої демократії за підтримки ГО „Лицем до лиця” (Одеса) в рамках серії брифінгів «Чи зможе громадянське суспільство стати необхідним елементом щоденного життя українців?» 4 березня відповідно до програми Конференції «Розвиток органів самоорганізації населення в Україні: проблеми теорії та практики» (Одеса) провели чергову презентацію досліджень стану та перспектив розвитку українського громадянського суспільства.
    
    В брифінгу взяли участь:
    Рубцов Валерій - Директор Інституту місцевої демократії (Київ), науковий керівник Ініціативного консорціуму „Україна – це ми”;
    Орловський Олексій – голова ГО „Лицем до лиця” (Одеса)
    Крупнік Андрій – директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій.
    
    Учасники конференції та брифінгу звернули увагу на проблематику становлення в Україні громадянського суспільства, філантропії, місцевого самоврядування та взаємовпливу цих потоків суспільного демократичного розвитку.
    
    Було акцентовано увагу на формуванні довіри та взаємодії організацій громадянського суспільства та місцевих органів публічної влади (органів державної влади та органів місцевого самоврядування) заради поліпшення добробуту громадян та громад.
    
    Українські громадяни мало обізнані в тому, що організації громадянського суспільства можуть допомагати у вирішенні суспільних та соціальних проблем шляхом надання соціальних та громадських послуг. Влада не використовує потенціал організацій громадянського суспільства задля вирішення гострих наболілих соціально-економічних проблем.
    
    Вимірювання поступу громад при формуванні в них місцевих осередків громадянського суспільства може здійснюватись на основі міжнародної методики оцінювання стану громадянського суспільства (Сівікус-індекс), що була адаптована в Україні організацією - учасником Консорціуму „Центр філантропії”.
    
    Центром філантропії було представлено напрацювання щодо пошуку і залучення благодійних коштів (фандрайзингу) на діяльність громадських організацій та закордонний досвід участі громадян у фінансуванні обраних ними неприбуткових організацій за рахунок свого вже сплаченого податку з прибутку (відсоткової філантропії).
    
    Індекс громадянського суспільства (Проект СІВІКУС) дозволив виявити, що в Україні такі проблеми розвитку як неефективна система державного управління, непримирима партійна конкуренція та широко поширена корупція набули характеру системних.
    
    Подальший розвиток і зміцнення громадянського суспільства в Україні є необхідним, щоб забезпечити мир і соціальну злагоду, піднесення конструктивної активності кожного свідомого громадянина, забезпечення високого рівня соціального захисту населення.
    
    Щоб стати двигуном позитивних змін в Україні, громадянське суспільство має зменшити рівень своєї зовнішньої залежності – чи то від міжнародних донорів, чи від політиків і олігархів. Для цього необхідно закінчувати із владною монополією на суспільні ресурси, що сформувалась у попередні періоди історії.
    
    Під час заходу було презентовано розроблені в рамках IV Всесвітнього форуму українців документи „Дороговкази становлення українського громадянського суспільства” (громадська концепція) та „План саморозвитку українського громадянського суспільства”, в яких були встановлені кількісні показники, яких має досягти українське громадянське суспільство у найближчі 5 років. Розміщення Дороговказів у Інтернеті: на сайті ГО „Спільна дія”, у бібліотеці порталу “Громадський простір”
    
    
    Контакти:
    Тел.: (044) 234-03-17 (Центр філантропії), 442 57 29 (Інститут місцевої демократії)
    Моб.тел.: 8-067-401-18-51 (Валерій Рубцов, науковий керівник проекту „Україна – це ми”),
    8-050-386-54-34 (Алла Шестакова – координатор проекту „Україна – це ми”).
    E-mаіl: office@philanthropy.org.ua, universy@i.com.ua.
    
    Джерело:Портал Громадський простір.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю