Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Кандидатами на посаду судді Європейського суду з прав людини від України обрано Мармазова, Юдківську та Головатого.

27 квітня, 2007 р.

    Заступник міністра МВС Василь Мармазов, юрист Анна Юдківська та народний депутат України Сергій Головатий перемогли в українському турі Конкурсу з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України.
    
    Три претенденти були відібрані шляхом таємного голосування Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини, що відбулося 26 квітня у Києві.
    
    Як повідомив голова Комісії, Міністр юстиції Олександр Лавринович, найближчим часом рішення Конкурсної комісії буде направлено до Страсбургу.
    
    1-5 жовтня 2007 року, після таємного голосування в Парламентській Асамблеї Ради Європи один з трьох кандидатів посяде вакантну посаду судді Європейського суду з прав людини від України.
    
    Олександр Лавринович поінформував, що участь у голосуванні взяли 10 членів Конкурсної комісії з 11. Була відсутня та не брала участь у голосуванні член Комісії - заступник Голови Конституційного Суду України Сюзанна Станік.
    
    У ході останнього етапу конкурсу самовідвід взяв один з 13 кандидатів - заступник керівника проекту Агентства Міжнародного Розвитку США "Україна: верховенство права" Петрова Наталя Іванівна.
    
    Разом з тим, до переліку конкурсантів було включено у якості претендента Пантелієнка Віталія Олеговича, суддю Апеляційного господарського суду м Києва, який, згідно з поштовим штемпелем, надіслав документи на конкурс у встановлений регламентом термін.
    
    У ході підбиття підсумків голова Лічильної комісії – суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Василь Філатов, повідомив, що усі бюлетені, які брали участь у голосуванні, визнані дійсними.
    
    За Мармазова Василя члени Комісії віддали 9 голосів, за Юдківську Анну – 9 голосів, за Головатого Сергія – 5 голосів, за Шевчука Станіслава – 5 голосів, за Мережко Олександра – 2 голоси. Решта конкурсантів не набрали голосів.
    
    Щодо Сергія Головатого та Станіслава Шевчука як кандидатів, що набрали рівну кількість голосів, був проведений другий тур голосування. У результаті за Головатого Сергія в таємному режимі проголосувало 6 членів Комісії, за Шевчука Станіслава – 4.
    
    Як повідомлялося, обрання судді Європейського суду з прав людини від України відбувається у зв’язку із закінченням терміну перебування на цій посаді судді Європейського суду від України.
    
    За підсумками кваліфікаційного відбору до участі у Конкурсі були допущені: Бущенко Аркадій Петрович, адвокат Харківської правозахисної групи; Войтюк Ірина Анатоліївна, ректор Академії суддів України; Головатий Сергій Петрович, народний депутат України; Додіна Євгенія Євгенівна, доцент Одеської національної юридичної академії; Євтушенко Олена Іванівна, суддя Апеляційного суду м.Києва; Кутах Дмитро Олександрович, адвокат, керуючий партнер "РГС – Російська адвокатська група"; Мармазов Василь Євгенович, заступник Міністра внутрішніх справ України; Мережко Олександр Олександрович, професор, завідувач кафедрою цивільно-правових дисциплін Університету економіки і права "КРОК" (м.Київ); Пантелієнко Віталій Олегович, суддя Апеляційного суду м Києва; Петрова Наталя Іванівна, заступник керівника проекту Агентства Міжнародного Розвитку США "Україна: верховенство права"; Точиловський Володимир Миколайович, судовий обвинувач Міжнародного Трибуналу ООН; Туляков В’ячеслав Олексійович, проректор з міжнародних зв’язків Одеської національної юридичної академії; Шевчук Станіслав Володимирович, професор кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового Університету (м.Київ); Юдківська Анна Юріївна, юрист Європейського суду з прав людини.
    
    Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини створена постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2007 року "Про відбір кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини".
    
    До складу Комісії входять Міністр юстиції України Олександр Лавринович (голова Комісії), заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська (заступник голови Комісії), заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова (за згодою), заступник Голови Конституційного Суду України Сюзанна Станік (за згодою), суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Василь Філатов (за згодою), голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Керівник Постійної делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Віталій Шибко (за згодою), голова підкомітету з питань прав людини Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко (за згодою), керівник департаменту з питань виконання покарань міжнародної правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян» Олександр Пташинський (за згодою), начальник інформаційно-аналітичного відділу Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України Ірина Кушнір (секретар комісії) та заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий.
    Джерело:Українська Гельсинська спілка з прав людини.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати