Мін’юст виніс на обговорення проект змін до законодавства щодо захисту прав споживачів.
3 травня, 2007 р.
Міністерство юстиції виносить для обговорення проект змін до деяких законодавчих актів у сфері захисту прав споживачів.
Необхідність внесення змін до чинного законодавства викликана тим, що на сьогодні не узгоджуються між собою положення основних законодавчих актів, які регулюють відносини, пов’язані із захистом прав споживачів. Крім того, застосування Закону України «Про захист прав споживачів», який у грудні 2005 року було викладено у новій редакції, виявило чимало недоліків даного законодавчого акту.
Проектом передбачається внесення змін до Цивільного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про захист прав споживачів». Крім того, пропонується привести норми Закону України „Про захист прав споживачів” у відповідність з вимогами Директиви Ради 99/44/ЄС від 25 травня 1999 року про деякі особливості продажу споживчих товарів і пов’язаних з цим гарантій, а також Директиви Ради 85/374/ЄС від 25 липня 1985 року про наближення законів, підзаконних та адміністративних положень членів держав-учасниць стосовно відповідальності за недоброякісну продукцію.
Так, проектом пропонується встановити адміністративну відповідальність за відмову громадянину-споживачу в реалізації його права на придбання якісної продукції. Зокрема, Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонується доповнити положенням, відповідно до якого діяльність посадових осіб, що вводить споживача в оману або є агресивною, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Закон «Про захист прав споживачів» пропонується доповнити положеннями щодо сфери застосування цього закону. Крім того, в законодавство вноситься низка нових положень, спрямованих на захист прав споживачів при придбанні ними дефектної продукції.
З проектом закону можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції України (www.minjust.gov.ua) у рубриці «Обговорюємо законопроекти».
Зауваження та пропозиції прийматимуться Міністерством юстиції України протягом місяця з дня оприлюднення на адресу: м. Київ, пров. Рильський, 10, Міністерство юстиції України, Департамент цивільного законодавства та підприємництва. Адреса електронної пошти: comerslaw@minjust.gov.ua.
Крім того, оскільки законопроект є регуляторним актом, відповідно до частини першої статті 20 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” зауваження і пропозиції мають надаватися спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань державної регуляторної політики - Державному комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Джерело:Міністерство юстиції України.
|