Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Бердянська колонія – хто винуватий і що відбувається?!

11 травня, 2007 р.

    Незрозумілі події відбуваються останнім часом у Бердянській колонії № 77, яка знаходиться під керівництвом майора внутрішньої служби Олександра Анатолійовича Рака.
    
    Це виправна установа, розташована в курортному місті Бердянськ має свою особливість: там відбувають покарання багато місцевих жителів. Від них, від їх родичів та близьких, ще торік стали надходити повідомлення про те, що в «Сімдесят сьомій» далеко не все гаразд. За їхніми словами, загальний санітарний стан у колонії жахливий, можна сказати - на межі епідемії. У свій час навіть розглядалося питання про закриття установи на карантин. Більше 30 засуджених хворі коростою, вошима і туберкульозом.
    
    Тільки уявіть собі, усе це відбувається в місті, куди в літні місяці приїжджає на відпочинок до півмільйона відпочиваючих з усього СНД. Харчування в їдальні для засуджених огидне через погану якість продуктів. Однак належної реакції з боку адміністрації на ці сигнали не було. Вочевидь ніяк не відреагувало на події, що відбуваються в установі, розташованій у межах міста, і бердянське управління на чолі з мером Барановим. Воно і зрозуміло, адже якщо події, що відбуваються в колонії, стануть надбуттям громадськості, то потік відпочиваючих значно зменшиться. А це, у свою чергу, нанесе збиток курортному бізнесові місцевої еліти.
    
    Засудженим не залишалося нічого іншого, як удатися до крайніх заходів. У знак протесту кілька людей розкрили собі вени, деякі проткнули животи. Як наслідок, деяких з них, для надання екстреної медичної допомоги. довелося навіть транспортувати в міську лікарню.
    
    Кульмінацією подій літа минулого року стала ніч з 23 на 24 червня. Тоді, через нестерпні умови утримання, через основне загородження втік з Бердянської колонії засуджений Вишняков. До речі, він теж є місцевим жителем. Затримано його було тільки на п'яту добу на Приморській площі. Це місце характерне тим, що в літню пору на ній збирається по кілька тисяч місцевих жителів і приїжджих. Що могло відбутися, якби утікач вчинив опір, навіть подумати страшно. А тим часом, міська влада і місцеві ЗМІ згадували про це мимохіть, не звертаючи на це уваги. Зверніть увагу на час втечі – це дні, коли по всій Україні проходили випускні вечори.
    
    Не дивлячись ні на що, за нашими відомостями, керівництвом Бердянської колонії майже ніяких заходів до виправлення ситуації розпочато не було. Наскільки нам відомо, санітарно-епідеміологічна ситуація в цій виправній установі продовжувала залишатися складної.
    
    І от, наприкінці квітня 2007 року Департамент виконання покарань у Запорізькій області відвідала, разом з Головним державним лікарем департаменту Н.Е. Кожан, Заступник директори державного департаменту України Наталя Григорівна Калашник. Побували вони в Мелітопольській виховній колонії, Орехівській і Бердянській виправних колоніях. І от що вони з'ясували в Бердянську (за повідомленнями з наших джерел): загрозливий санітарний стан, багато хворих різними інфекційними захворюваннями, неякісне харчування засуджених у їдальні колонії.
    
    Для того щоб виправити таке положення, у Бердянську колонію було направлено керівництво Управління з виконання покарань в Запорізькій області на чолі з начальником Управління В.Ф. Суровим і начальником медичного відділу державного Управління департаменту України С.Б. Живага.
    
    Нарешті, 05 травня 2007 року, комісія з восьми працівників Департаменту прибула в Бердянськ для перевірки всіх частин і служб колонії. Очолював цю комісію заступник Директори Державного департаменту А. Ф. Височанський.
    
    За нашими відомостями, комісією було встановлено, що виявлені раніше недоліки не усунуті. Більше того, адміністрація не розпочала ніяких заходів для їх усунення. Крім того, була виявлена велика нестача продуктів харчування в їдальні для засуджених і на складі колонії. На сьогодні перевіркою виявлених порушень займається прокурор по нагляду А.А Стулов.
    
    Наскільки нам відомо, багато хто зі співробітників Бердянської колонії, не маючи бажання бути «козлами відпущення»: подали рапорти про звільнення з даної установи і із системи виконання покарань.
    
    У Бердянську наближається початок чергового курортного сезону, який обіцяє бути ще більш багатим на приїжджих відпочиваючих. Стан справ дотепер не виправлено. Що може відбутися, якщо ситуація в Бердянській колонії вийде з-під контролю, навіть уявити страшно!
    
    Доки керівництво Департаменту виконання покарань буде закривати очі на те, що відбувається з засудженими в Бердянській виправній колонії № 77? Настав час наводити порядок, якщо необхідно, уживати жорстких заходів!
    
    P.S. Нас давно турбувала доля засуджених, що відбувають покарання в Бердянській колонії, адже в першу чергу, вони - ЛЮДИ! У день приїзду комісії я побував у начальника колонії майора Рака. Мене цікавило питання, чи відповідає дійсності наявна в нас інформація. «Громадянин начальник» завірив: усе нормально, перевірка планова, порушень – немає, ніяких повідомлень про порушення від засуджених і їхніх родичів бути не могло. Наскільки це відповідає дійсності, ви можете судити самі...
    Джерело: Українська гельсинська спілка з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю