Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Правозахисна діяльність нашої організації

14 травня, 2007 р.

    На адресу Фундації "Чинність закону" надійшов лист від Хоминської О.С. стосовно чоловіка -Хоминського В.О., що зазнав жорстокого свавілля з боку людей у міліцейських погонах.
    Пропонуємо вашій увазі черговий епізод у справі міліціянтів:
    
    06 вересня 2005 року близько 11:00 години ранку працівники УМВС України в Чернігівській області ( Кириченко В., Молочко О., та інші на чолі з колишнім начальником Щорського РВ УМВС України в Чернігівській області Малишем Л. ) затримали чоловіка Хоминського В.О. і доставили в приміщення Щорського РВ УМВС України в Чернігівській області. В той час коли я і мати чоловіка намагалися вияснити за що затримано Хоминського В.О., в кабінеті колишнього начальника Щорського РВ за його ж вказівкою вірні помічники з області почали чоловіка "обрабатывать". Спочатку на чоловіка тиснули психологічно, погрожували, що підкинуть наркотики або зброю в квартиру, погрожували розправою з рідними. Потім пристигнули ліку руку до батареї і чотири працівники міліції почали бити чоловіка. Наносити удари руками і ногами в різні частини тіла, били гумовими кийками, півтора літровою пляшкою з водою по шиї, намагалися натягти на голову протигаз, хотіли вколоти наркотики. З перервами побиття продовжувалося до ранку 07 вересня 2005 року. Чоловіка Хоминського В.О. чотири обласні працівника міліції в сумі катували більше ніж вісім годин.
    Близько 11:00 години ранку 07 вересня 2005 року мати чоловіка Хоминська М.І. привезла адвоката з Чернігова, якого з невідомих причин до чоловіка працівники міліції не пустили. Чим порушили його право на захист.
    По обіді 07.09.2005 року працівники міліції відвезли чоловіка в Щорський районний суд. Суддя Сірий М.Г. не зважаючи на стан чоловіка за дві хвилини дав йому 15 діб адмінарешту за дрібне хуліганство, чоловік вимагав адвоката, але суддю це не цікавило. Після суду чоловіка було доставлено в Корюківський ІТТ.
    08 вересня 2005 року я звернулася до прокурора Корюківського району з заявою про те, що оскільки Арутюнян З.С., який був затриманий разом з чоловіком опинився в Щорській лікарні з побоями, то можливо чоловік Хоминський В.О. також побитий і потребує лікування. Через годину мої підозри щодо побиття підтвердилися. В черговій частині Корюківського РВ чоловік втратив свідомість і госпіталізований до Корюківськой районної лікарні. З кожним днем стан здоров'я чоловіка тільки погіршувався, трималася висока температура. На наші прохання чоловіка Хоминського В.О. було направлено на обстеження в обласну лікарню. В Чернігівській обласній лікарні до лежачого чоловіка не вийшов жодний лікар, тому ми вимушені лікувати чоловіка в Щорській ЦРЛ. Із-за погіршення стану чоловіка госпіталізували в Київську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги, де він пролежав до 30 вересня 2005 року. Згодом чоловік лікувався в Вінницькій міський лікарні. Нині чоловік потребує лікування, яке не закінчив восени 2005 року.
    Як тільки про побиття чоловіка стало відомо і він потрапив у лікарню, працівники міліції почали одразу фальсифікувати проти чоловіка кримінальну справу. Вибили з громадянина Бойки Ю.О. явку з повинною в якій він зізнався в підпалі легкового автомобіля "Skoda SuperB - Classik" д.н.з. СВ4260АА, який нібито вчинив за вказівкою Хоминського В.О. і Арутюняна А.П.
    Так поки чоловік Хоминський В.О. лікувався і був у лежачому стані його стали обвинувачувати з скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст.194 КК України ( за фактом умисного знищення шляхом підпалу легкового автомобіля "" Skoda SuperB - Classik).
    В цій сфабрикованій справі проти чоловіка не має жодного доказу. Головним правовим орієнтиром, що визначає всю від початку до кінця діяльність слідчого є конституційний принцип презумпції невинуватості, закріплений у ст.62 Основного закону держави. Але як видно обвинувачення щодо чоловіка ґрунтується на припущеннях слідчого Гроня А.М., не неіснуючих доказах і на сфальсифікованій експертизі.
    Відповідно до вимог ст.78-81 КПК України автомобіль не визнаний речовим доказом і не був відданий на зберігання відповідній особі чи органу, а навпаки його зняли з обліку в органах МРЕВ для реалізації. Порушено вимоги ст. 49 КПК України, оскільки потерпілим по справі визнано неправомочну особу. В кримінальній справі не має належної експертизи.
    Один автомобіль став неодноразово джерелом наживи для Савчука П.А.: 1). отримав страхову суму за автомобіль; 2). продав майже новий автомобіль через посередника; 3). за допомогою автомобіля Савчук разом з правоохоронцями хотів посадити за грати ні в чому не винних людей і знову отримати гроші як потерпілий.
    Про жорстоке побиття чоловіка Хоминського В.О. кореспондент київської газети "Вечірні вісті" Віталій Цвід написав статтю " Менты Черниговщины подрабатьівают костоломами" №154 від 19 жовтня 2005 року.
    
    У відповідь на цю статтю працівники обласної міліції за допомогою К.Стогнія в телепередачі "Кримінал" на телеканалі "Інтер" 02 листопада 2005 року розповсюдили відносно чоловіка Хоминського В.О. неправдиву інформацію. К. Стогній назвав чоловіка Хоминського В.О. "преступником и лидером организованной преступной группировки" і це при тому, що вина чоловіка не доведена у встановленому законом порядку і не встановлена обвинувальним вироком суду. Нині до Шевченківського районного суду м. Києва чоловіком подана вже третя, бо попередні дві поверталися, позовна заява про захист честі і гідності і відшкодування моральної шкоди до відповідача юридичної особи телеканалу "Інтер".
    В провадження прокуратури Менського району Чернігівської області знаходиться справа порушена за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.365 КК України за фактом перевищення службових повноважень працівниками міліції по відношенню до Хоминського В.О. Слідство поки призупинено, оскільки потрібно виконати деякі слідчі дії з участю чоловіка.
    Відповідно до ст. 27 конституції України "Кожна людина має право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Кожен має право захищати своє життя і здоров'я від протиправних посягань. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню." За одну ніч працівники чернігівської міліції позбавили чоловіка здоров'я.
    Саме працівники міліції порушили вимоги ст. 29 Конституції України, чоловіку не було повідомлено про причини затримання, не було роз'яснено права, не було надано можливості користуватися правовою допомогою захисника, не було повідомлено родичів про затримання.
    Обласні міліціонери не тільки порушили гарантовані Конституцією права, але ще чотири міліціонери катували чоловіка, при цьому принижували його честь і гідність.
    Нині більшість працівників міліції не бажає працювати, їм краще спіймати звичайного пересічного громадянина і вибити з нього зізнання ті, які їм потрібні. Так будь-який громадянин може стати жертвою міліціонерів "кулачників". І що цікаво прокуратура також не хоче реагувати на повідомлення про порушення з боку працівників міліції, хоч відповідно до Закону України "Про прокуратуру" однією з функцій якої є нагляд за дотриманням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство. Навіть кримінальну справу по факту побиття чоловіка працівниками міліції прокуратура порушила після виходу в світ статті В.Цвіда., а до публікації прокуратура на вбачала складу злочину в діях працівників міліції.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю