Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Спільна інформаційна кампанія щодо ВІЛ/СНІД на базі аптечної мережі.

22 травня, 2007 р.

    20 травня 2007 р. у Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІД, у місті Києві було проведено інформаційну кампанію на базі восьми аптек Комунального підприємства «Фармація» Київської міської державної адміністрації з метою інформування населення про шляхи профілактики ВІЛ-інфікування, лікування ВІЛ, необхідність толерантного ставлення до осіб, яких торкнулася епідемія ВІЛ-інфекції.
    
    На сьогодні місто Київ за рівнем захворюваності та поширеності ВІЛ-інфекції посідає 7-е місце серед 27 адміністративних одиниць України, що відносить столицю до групи найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІД регіонів. За оціночними даними національних та міжнародних експертів в Києві понад 38 тис. споживачі ін’єкційних наркотиків. Як свідчать дослідження, споживачі ін’єкційних наркотиків залишаються головним чинником поширення епідемії ВІЛ-інфекції як в Україні, так і Києві.
    
    Місце проведення акції було обране не випадково: організація РАТН (Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я) провела навчання фармацевтів аптек щодо ВІЛ/СНІД, а також розмістила в десяти аптеках інформаційні стенди з питань безпечної поведінки та профілактики ВІЛ-інфекції. А з лютого 2007 року МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» спільно з КП «Фармація» та неурядовими організаціями Києва на базі аптеки № 101 КП «Фармація» (пр-т. Возз’єднання, 6) виконують благодійний проект зі зниження ризику інфікування ВІЛ. Клієнтам цього проекту безкоштовно видають шприци, спиртові серветки, презервативи, інформаційні матеріали, а також перенаправляють у неурядові організації Києва, які здійснюють профілактичну роботу.
    
    Під час акції поблизу та всередині зазначених аптек волонтери Київського ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІД, одягнені в футболки та кепки з символікою цьогорічної акції «Згадай моє ім’я», поширювали інформаційні листівки, інформували відвідувачів аптек та перехожих щодо Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІД, про шляхи профілактики ВІЛ-інфікування, відповідали на запитання громадян та надавали інформацію про послуги з профілактики ВІЛ/СНІД у м. Києві. Також до проведення акції базі аптеки № 101 долучились волонтери громадської організації «Центр психосоціальної реабілітації хімічно залежної молоді «Крок за кроком».
    
    За дві години роботи (з 12:00 до 14:00) волонтери розповсюдили інформаційні листівки та поспілкувалися з понад 2000 мешканцями м. Києва. До чотирьох з восьми аптек під час акції завітали представники уразливих груп (споживачі ін’єкційних наркотиків), у тому числі з ВІЛ-позитивним статусом (про це вони повідомили волонтерів під час спілкування). Це ще раз свідчить про, що проблема поширення ВІЛ-інфекції в м. Києві стоїть дуже гостро і аптечні заклади з огляду на їх регулярне відвідування наркозалежними особами у перспективі об'єктивно можуть стати потужною ланкою у вже сформованому ланцюгу профілактики ВІЛ, до якого сьогодні входять соціальні служби, медичні установи та громадські організації.
    
    Маємо зазначити, що акція була проведена у відповідності до рішення Київської міської координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу від 25 січня 2007 р., та рішення Київської міської ради «Про затвердження програми по запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції в місті Києві, забезпеченню допомоги та лікування людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, на 2006 – 2008 роки» від 9 березня 2006 року N 161/3252.
    
    Толерантне ставлення до програм профілактики ВІЛ-інфікування та до її учасників з боку населення та влади дуже важливі для налагодження ефективної роботи профілактичного проекту на базі десяти аптек КП «Фармація» в Києві, успішний досвід якого планується поширити на всю столицю та інші регіони України.
    
    Джерело : Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю