Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В альтернативній Конституції ЄС права людини скоротили до однієї статті.

5 червня, 2007 р.

    Група високопоставлених європейських політиків, відома як "Амато груп", опублікувала свій варіант спрощеного тексту Конституції Євросоюзу, повідомляє РІА «Новости», посилаючись на інтернет-ресурс EU Observer.
    
    До "Амато груп", яку очолює колишній прем`єр-міністр Італії Джуліано АМАТО, входять 16 відомих політиків Європи, включаючи екс-прем`єрів країн ЄС і єврокомісарів.
    
    "У новому варіанті тексту європейської Конституції відсутня конституційна атрибутика, зокрема, стаття про символіку Євросоюзу, преамбула документа суперечлива, а хартія про фундаментальні права людини скоротилася до однієї статті", - зазначає джерело.
    
    Із 448 статей первинного тексту, що містили 63 тисячі слів, у новому варіанті залишилося тільки 70 статей із 12 тисяч 880 слів.
    
    "Амато груп" згодна з необхідністю ввести пост міністра закордонних справ ЄС, проте вважає, що саму назву цієї посади слід змінити.
    
    Спрощений варіант Євроконституції може стати альтернативою проекту, який було відхилено на референдумах у Франції і Нідерландах у 2005 році. Після цього лідери держав ЄС оголосили паузу в ратифікаційному процесі. Дотепер конституційний акт дістав схвалення в парламентах або на референдумах 18 із 27 країн - членів ЄС.
    джерело: unian.net


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати