Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова: «Ґвалтівники в міліцейських погонах мають бути покарані»

13 червня, 2007 р.

    *** Омбудсман України захищає дівчину, зґвалтовану трьома правоохоронцями на Вінничині
    
    «Я ненавиділа дитину, намагалася убити «монстра», що поселився усередині мене, але побачила на УЗІ темну цяточку – і до болю стислося серце, захотілося закрити його собою...». Таке гірке визнання мешканки одного з сіл Вінницької області 19-річної Валентини Новицької, зґвалтованої трьома міліціонерами, винесене в заголовок резонансної статті у «Фактах и комментариях» від 11 травня 2007 року.
    Ця жахлива історія не залишилася без уваги Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової. Узявши під особистий контроль розслідування фактів, викладених у публікації, а також у листах і телефонних дзвінках простих громадян України, які серцем відгукнулися на виступ газети, Омбудсман звернулася до прокурора Вінницької області та зустрілася з Людмилою Просцевич, матір'ю потерпілої. Жінка зі сльозами на очах розповіла про те, що упродовж останніх п'яти років її як засновника антикорупційної громадської асоціації «Землевласник Поділля» переслідують місцеві правоохоронці через те, що вона допомагала односельцям обстоювати свої паї та право на землю. Зокрема, прокурор Вінницького району Дмитро Коцюмаха з мотивів помсти, як стверджує Людмила Анатоліївна, порушив проти неї п'ять кримінальних справ. Чотири з них закриті за відсутністю складу злочину, п'ята ж обернулася для активістів асоціації «Землевласник Поділля» трагічними наслідками: один убитий, другий пропав безвісти, а Людмилу Просцевич апеляційний суд Вінницької області засудив, урешті-решт, до чотирьох років позбавлення волі за нібито шахрайське заволодіння чужими грошима.
    Зневірившись добитися покарання для ґвалтівників у міліцейських погонах, Людмила Просцевич не втратила надії на одне: честь її сім'ї, а також добру репутацію членів асоціації «Землевласник Поділля» захистить Ніна Карпачова. Уповноважений, відкривши провадження за цим безпрецедентним випадком, звернулася до Голови Верховного Суду України з проханням зупинити виконання вироку та прийняти справедливе рішення по справі.
    Кілька загальнонаціональних видань, зокрема «Факты и комментарии», «Газета по-українськи», «Труд», «Киевские Ведомости», висловили готовність сприяти українському Омбудсману в боротьбі за права Валентини Новицької та її матері Людмили Просцевич, котрі потерпіли від свавілля правоохоронців.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати