Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Дія постанови Кабміну, якою затверджувалося положення про Держдепартамент виконання покарань призупинено.

31 липня, 2007 р.

    Президент України Віктор Ющенко підписав указ, який призупиняє дію постанови Кабінету міністрів від 11 липня 2007 р. № 916 "Про затвердження Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань". Відповідний указ, датований 28 липня, опублікований сьогодні на офіційному сайті глави держави.
    
    Як зазначається в указі, згідно з затвердженим Кабміном Положенням, Департамент визначається як центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра юстиції. Положення також визначає основні завдання Державного департаменту України з питань виконання покарань, його повноваження, права та інші питання.
    
    В указі Президента наголошується, що таким чином, нормативно-правовим актом Кабінету міністрів визначені правові основи діяльності Департаменту, що суперечить п. 14 ч. 1 ст. 92 Конституції, згідно з яким організація і діяльність органів і установ виконання покарань визначаються виключно законом. Крім того, затверджене Кабміном положення не відповідає і п. 1 ч. 1 ст. 92 Конституції, оскільки діяльність Департаменту безпосередньо зачіпає основні права і свободи людини. "Відтак, видавши названу постанову, Кабінет міністрів порушив також і положення ч. 2 ст. 8 Конституції України, згідно з якими нормативно-правові акти мають прийматися на основі Конституції України і відповідати їй, ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 19 та ч. 3 ст. 113 Основного Закону держави, які зобов'язують Кабінет міністрів керуватися у своїй діяльності, зокрема, Конституцією України, діяти в межах, на підставі та у спосіб, що нею передбачені".
    
    Враховуючи всі наведені факти, Президент відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 106 Конституції України постановив зупинити дію постанови Кабміну від 11 липня 2007 р. Відповідний указ набирає чинності з дня опублікування.
    
    
    джерело: 5tv.com.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю