Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міністерство юстиції перевірятиме діяльність бюро кредитних історій.

2 серпня, 2007 р.

    Міністерство юстиції розробило проект порядку, відповідно до якого планується здійснювати перевірку діяльності бюро кредитних історій.
    
    Як наголосив Міністр юстиції Олександр Лавринович, важливість питання полягає в тому, що діяльність Бюро кредитних історій стосується прав та фінансових інтересів десятків мільйонів громадян України. Контроль за діяльністю Бюро покликаний забезпечити захист прав суб’єктів кредитних історій та інтересів користувачів Бюро.
    
    Це, у свою чергу, підкреслив Міністр, має підвищити рівень довіри, а отже збільшити загальні обсяги кредитування у країні та сприяти економічному розвитку держави.
    
    Олександр Лавринович зазначив, що порядок розроблено для повного виконання ч.5 ст. 8 Закону України «Про організацію формування та обігу бюро кредитних історій» та планується затвердити вже найближчим часом.
    
    Розроблений порядок встановлює процедуру проведення Міністерством юстиції контролю та нагляду за додержанням бюро кредитних історій ліцензійних умов. Предметом перевірки є збирання, оброблення, зберігання, захист, використання інформації, що складає кредитну історію, формування і ведення кредитних історій, надання кредитних звітів, ведення реєстру запитів кредитних історій, розпорядчі та інші документи тощо.
    
    Порядок контрою визначає також повноваження, обов'язки, відповідальність суб’єктів та об’єктів перевірки, порядок оформлення результатів перевірки та шляхи усунення виявлених порушень ліцензійних умов.
    
    Проект, який є регуляторним актом, а отже, згідно законодавства має бути оприлюднений до офіційного ухвалення, розміщено на сайті Міністерства юстиції України (www.minjust.gov.ua).
    
    Зауваження та пропозиції до проекту приймаються Міністерством юстиції до кінця серпня 2007 року і можуть надсилатися поштою за адресою: Міністерство юстиції України, Департамент легалізації та регулювання діяльності бюро кредитних історій, пров. Рильський, 10, м. Київ, 01025. Або електронною поштою на адресу: dept_inion@minjust.gov.ua.
    
    *** Закон України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» набрав чинності 29 січня 2006 року. Законом внесено зміни до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», зокрема доповнено пунктом 74, згідно з яким ліцензуванню підлягає діяльність, пов’язана із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом, використанням інформації, яка складає кредитну історію.
    Міністерство юстиції України, згідно із законом, визначено органом ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із збиранням, обробленням зберіганням, захистом, використанням інформації, яка складає кредитну історію.
    
    
    джерело: прес-служба Мінюсту


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю