Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ласкаво просимо в Україну… До в’язниці.

16 серпня, 2007 р.

    «Хочу в тюрму країни Рад», – кричав колись головний герой відомої сатиричної кінострічки «Дежавю».
    
    Найближчим часом у деяких, прямо скажемо, далеко не кращих колишніх жителів колишньої Югославії з’явиться можливість потрапити у в’язницю в пострадянській країні – Україні.
    
    
    
    Справа в тому, що, згідно з резолюцією Ради безпеки ООН, усі держави міжнародної співдружності зобов’язані співробітничати з Міжнародним кримінальним трибуналом у справах колишньої Югославії й надавати всіляку допомогу при здійсненні покарання осіб, винних у військових злочинах, а також у злочинах геноциду.
    
    У цей час Гаазький трибунал ООН утримує підсудних до закінчення всіх судових процедур і винесення вироку, після чого вони будуть спрямовані на відбування строку покарання в країни, що підписали угоду, яка визначає порядок і умови виконання винесених Трибуналом вироків.
    
    І от, 7 серпня 2007 р. послом України в Нідерландах Олександром Купчишиним та керівником апарату Міжнародного трибуналу в Гаазі Гансом Голтгаусом було підписано Угоду між Україною й Організацією Об’єднаних Націй (ООН) щодо виконання вироків Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії.
    
    У випадку ратифікації Угоди Верховною Радою України, наша держава приєднається до Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, Норвегії, Франції, Фінляндії й Швеції, які підписали даний документ раніше.
    
    Питання вибору країни при відбуванні покарання вирішується Трибуналом по кожному засудженому. При цьому, до уваги береться спорідненість історичних зв’язків і культур між батьківщиною засудженого й країною, куди він виявив бажання бути спрямованим, а також місце проживання родичів і близьких йому людей.
    
    За повідомленнями інформагентств, починаючи з 1993 року Міжнародним кримінальним трибуналом у справах колишньої Югославії було винесене обвинувачення 161 людині й засуджено до різних строків ув’язнення 51 чоловіка. Крім того, на стадії апеляції перебувають 10 вироків, а 40 справ уже розглядаються в Трибуналі. Ще 4 підозрюваних на цей час перебувають у розшуку.
    
    Можливо, після того, як в українських в’язницях з’являться засуджені злочинці з міжнародним статусом, нашому Департаменту з виконанню покарань мимоволі прийдеться поліпшувати умови утримання ВСІХ ув’язнених, щоб не спаплюжити честь мундиру перед світовим співтовариством.
    Георгій Кобзар
    
    Джерело:http://www.khpg.org/


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати