Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Щонайменше 10 тисяч осіб в Україні злісно не платять аліменти.

17 серпня, 2007 р.

    Щонайменше 10 тисяч осіб в Україні уникають сплати аліментів, навіть примусово за рішенням суду. Як свідчить статистика першого півріччя 2007 року, Державна виконавча служба Мін’юсту була змушена направити до відповідних органів подання щодо 10,6 тисяч осіб за ознаками злочину, передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу України, тобто, за злісне ухилення від сплати аліментів.
    
    Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, звернення до правоохоронних органів по притягненню до кримінальної відповідальності за невиконання судових рішень робляться державними виконавцями практично щодня – до 7 десятків на день. Зокрема, протягом першого півріччя поточного року до відповідних органів було направлено понад 13 тисяч таких подань.
    
    Проте злісна несплата аліментів є найпоширенішою причиною, через яку державні виконавців змушені вимагати порушення кримінальної справи проти боржників.
    
    При цьому, зазначив Міністр, приблизно третина осіб, проти яких порушуються кримінальні справи за несплату аліментів, за визначенням правоохоронних органів є платоспроможними. Ще третина боржників під загрозою опинитися під кримінальним переслідуванням, частково сплачують заборгованості по аліментах. Решта – заявляють про відсутність жодних доходів та неможливість працевлаштуватися.
    
    Олександр Лавринович повідомив, що з початку 2007 року в Україні вже порушено понад 3 тисячі кримінальних справ за злісну несплату аліментів. З них майже 100 - порушено за рішеннями судів, понад півтисячі – органами прокуратури та майже 2,5 тисячі – органами МВС.
    
    У 2005 році судами України за статтею 164 ККУ було винесено 6 145 вироків. За 2006 рік така статистика УГСПЛ невідома.
    
    Проте очевидним є або ріст випадків злісного ухилення від сплати аліментів (щонайменше в двіччі протягом двох років) або покращення роботи виконавчої служби, що належно почала реагувати на такі випадки.
    
    джерело: www.minjust.gov.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати