Вибори і Європейський вибір.
11 вересня, 2007 р.
10 вересня 2007 року відбувся круглий стіл „Вибори і Європейський вибір”, організований Комітетом виборців України за сприяння Міжнародного фонду „Відродження”.
В ході круглого столу був проаналізований стан та проблеми дотримання взятих Україною засадничих міжнародних зобов’язань в діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування і оцінка впливовості та політ коректності агітаційної діяльності політичних партій та блоків у питаннях мов національних меншин, самоврядуванні та євро інтеграції на ВИБОРАХ – 2007.
У роботі “круглого столу” взяли участь провідні українські політологи, представники органів державної влади, недержавних організацій, Центральної виборчої комісії, журналісти.
За результатами роботи круглого столу, були висловлені наступні констатації, висновки та рекомендації:
Стан розвитку регіональних мов та мов меншин на даному етапі розвитку держави Україна є відносно стабільним та має тенденції позитивного розвитку, а „мовне питання” є предметом спекуляції певних політичних сил та використовується ними як засіб політичного шантажу.
Через непрозорість дій місцевих органів самоврядування у громадян виникає почуття невіри у дієвість запропонованих місцевих форм демократії, і як наслідок - пасивна громадянська позиція пересічних громадян.
Політичним партіям і блокам, які беруть участь у виборчому процесі і особливо тим, що пройдуть до ВР України VІ скликання консолідовано підійти до вирішення наступних завдань:
- припинити спекулятивне використання питань регіональних мов та мов меншин, а також вступу України до НАТО у передвиборчій агітації та риториці, що спричиняє деструктивний вплив на свідомість виборців;
- відкласти проведення референдуму з питань російської мови, як другої державної та вступу України до НАТО, до часів стабільної та сталої політичної та владної ситуації в країні, з метою консолідації суспільства та збереження територіально цілісності держави;
- продовжити реформу місцевого самоврядування для впровадження положень Європейської Хартії місцевого самоврядування з відповідними змінами до діючого законодавства;
- розв’язати на законодавчому рівні проблему врегулювання та приведення до відповідності низки законів та нормативних актів для унеможливлення прийняття на рівні місцевих органів самоврядування спекулятивних рішень щодо надання статусу регіонального певній мові;
- врахувати при розробці плану реалізації ПОСИЛЕНОЇ УГОДИ Україна – ЄС запровадження європейських стандартів розвитку не тільки на державному, але й на регіональному та місцевому рівні.
Зокрема, Валерій ЧАЛИЙ - заступник генерального директора Центру Разумкова, запропонував об’єднати зусилля експертів громадянського суспільства, щодо надання спільних пропозицій для глобальної стратегії розвитку України. До цієї пропозиції приєдналися провідні лідери громадянського суспільства Євген Бистрицький, Ігор Попов, Інна Підлуська та інші.
Прес-служба КВУ
Джерело : КВУ
|