Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Нове покоління обирає… Протидія корупції у вищій освіті.

12 вересня, 2007 р.

    З серпня 2007 року Регіональний інформаційно-ресурсний центр проекту «Гідна Україна», що поширює свою діяльність на території Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей, розпочав реалізацію антикорупційної ініціативи «Нове покоління обирає…. Протидія корупції у вищій освіті».
    
    Ініціатива спрямована на збільшення чисельності студентської молоді, яка займає активну громадянську позицію щодо протидії корупції в галузі вищої освіти та у суспільстві в цілому у чотирьох областях обраного регіону, формування у студентів нетерпимості до корупції та її проявів, сприяння доброчесності в освітній системі.
    Проблема корупції у ВНЗ набуває особливої ваги, оскільки під час навчання формується світогляд молодих людей, з яким вони йдуть у подальше життя. Здобувши диплом за допомогою хабара, студент може вважати корупцію нормальним і навіть позитивним явищем, яке «допомагає жити» та «вирішувати питання». З таким світоглядом існує небезпека реплікації корупції, коли той хто дає хабара, сам згодом стає корупціонером.
    
    За даними всеукраїнського опитування, проведеного проектом «Гідна Україна», університети мають один з найвищих рівнів корупції (46,3%) – 5 позиція у рейтингу поширеності корупції та ефективності запобіжних заходів. Корупція у вищій освіті займає перше місце у рейтингу «Хабарі на вимогу та добровільні» (на вимогу – 47,3%, добровільні – 29 %). З-поміж респондентів, які зазначили, що платити хабарі посадовцям державних університетів або викладачам, 37,6% заявили, що діяли так при вступі до університету.
    
    Основною цільовою групою в рамках запланованої діяльності є студентська молодь, що навчається у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівнів акредитації. Іншими учасниками проекту стануть викладачі цих навчальних закладів та батьки студентів, до яких буде донесено інформацію про ініціативу.
    
    Виконавці ставлять перед собою завдання: з’ясувати ставлення студентської молоді до теми корупції у вищій освіті, поширити інформацію про методи протидії корупції в системі вищої освіти та вивести тему корупції у вищій освіти на рівень публічної дискусії. Діяльність передбачатиме здійснення соціологічного дослідження, навчання студентів, які готові протидіяти корупції, способам такої протидії в рамках Шкіл вихідного дня; налагодження зворотного зв’язку з студентами через скриньки довіри, започаткування публічної дискусії на тему корупції у сфері освіти та ініціювання студентського антикорупційного руху через організацію Оксфордських дебатів між студентами навчальних закладів чотирьох областей, випуск та розповсюдження навчальних та інформаційних матеріалів.
    
    Проект реалізовуватиметься громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи», що з квітня місяця цього року виконує функції Регіонального інформаційно-ресурсного центру в чотирьох зазначених областях, за підтримки проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
    
    Ініціатива підтримана нашими партнерами - Закарпатською обласною студентською радою, Чернівецьким міським центром захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу та Тернопільською обласною радою студентів.
    
    Контактна особа: Леся Аронець, тел.80985864723, e-mail initiative@sbedif.if.ua, ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи», вул.Дністровська 26, офіс 12, 76018. м.Івано-Франківськ, www.rirc.if.ua.
    
    
    Джерело : ГО "Агентство з розвитку приватної ініціативи"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю