Продовжується співпраця міліції та правозахисних громадських організацій в Чернігівській області.
17 вересня, 2007 р.
Минулий тиждень був багатий на події, які стали продовження співпраці між Управлінням МВС України в Чернігівській області та громадськими організаціями.
Так, 12 вересня в приміщенні УМВС України в Чернігівській області відбулося засіданні колегії УМВС області, яке цього разу було дещо незвичним, оскільки серед присутніх були й цивільні - журналісти та члени Громадської Ради з питань забезпечення прав людини. Перед тим, як підбити підсумки роботи міліції за 8 місяців, начальник УМВС області Валерій Нонік звернувся до присутніх з вступним словом, у якому відзначив, що Україна прагне наблизитися до європейських стандартів у роботі правоохоронних органів, намагається перебудувати правоохоронну систему таким чином, аби вона відповідала усім європейським нормам, cеред яких дотримання прав людини та співпраця з громадськими організаціями.
Для впровадження цих норм в листопаді минулого року при УМВС України в Чернігівській області була створена Громадська Рада з питань забезпечення прав людини. До складу Ради увійшли відомі правозахисники регіону, у т.ч. члени Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Раду було створено з метою сприяння органам внутрішніх справ області в питаннях забезпечення прав людини, зміцнення законності, підвищення правової культури серед працівників органів і підрозділів, розумінні ними необхідності дотримання прав людини, підвищення правової культури та свідомості населення області.
Громадська рада з самого початку стала дієвим інструментом забезпечення дотримання прав людини в регіоні. Протягом майже року членами Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області ініційовано спільну роботу в таких напрямках, як: захист прав громадян при затриманні та проведенні досудового слідства; попередження домашнього насильства та торгівлі людьми; права неповнолітніх; захист прав працівників органів внутрішніх справ. Для відкритості та прозорості роботи міліції керівництво Управління ініціювало проведення спільних прийомів громадян в громадських приймальнях, постійно проводиться незалежний моніторинг умов утримання та дотримання прав осіб, що утримуються в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ). Запроваджений механізм спільних інспекцій ІТТ доказав ефективність такої форми цивільного контролю та сприяє покращенню умов утримання.
Про постійний характер діяльності ради говорить той факт, що вже 13 вересня відбувся черговий виїзд мобільної групи з прав людини. Цього разу члени Громадської ради Тамара Петрова (ГО «Громадський контроль») та Віктор Тарасов (Чернігівський громадський комітет захисту прав людини) відвідали ІТТ Чернігівського райвідділу УМВС. На думку правозахисників, цей заклад є одним з найкращих в області за умовами тримання, особливо в побутовому плані (освітлення, вентиляції, гарячої води тощо). За словами начальника Чернігівського райвідділу УМВС Сергія Бондара, працівники міліції намагаються зі своєї сторони зробити все для дотримання прав людини затриманих, але недостатнє фінансування матеріально-технічної бази як ІТТ, так і міліції в цілому постійно створює перешкоди для дотримання європейських стандартів тримання затриманих.
Джерело: Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
|