Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Закарпаття братиме участь у розробці Україно-Польської стратегії.

26 вересня, 2007 р.

    13 вересня у Реколекційно-відпочинковому центрі смт. Брюховичі Львівської області відбулася координаційна зустріч партнерів та засідання Виконавчого комітету проекту “Українсько-Польська стратегія Транскордонної співпраці: новий рівень сусідських відносин” (Програма Добросусідства Польща-Білорусь-Україна транскордонне співробітництво INTERREG/ТАСІС СВС), який розпочав свою діяльність у серпні цього року.
    
    У зустрічі взяли участь представники органів влади та неурядових організацій від Волинської, Львівської та Закарпатської областей України, Підкарпатського та Люблінського воєводств Польщі. Закарпатську область представляла делегація Фонду розвитку транскордонного співробітництва та Центру україно-польського транскордонного співробітництва, а саме Наталя Носа, Іван Устич і Вадим Пилипенко.
    
    У ході реалізації проекту представники п’яти регіонів розроблять спільну українсько-польську транскордонну стратегію, яка визначить майбутні вектори співпраці та деталізує інвестиційні пріоритети і завдання регіонів, а у майбутньому стане основою для розробки нових механізмів, у тому числі й фінансових, які підтримуватимуть співробітництво між прикордонними територіями України та Польщі, між Україною та Польщею, а також між Україною та ЄС. Досягнення цієї мети відбуватиметься шляхом проведення досліджень та консультацій робочої групи експертів. Кожен регіон створює свою робочу групу експертів кількістю 3 особи (по одному на кожну визначену галузь), серед яких визначається головний експерт, який узагальнюватиме напрацювання робочих груп. Експерти працюватимуть у автономному режимі, почергово збираючись на семінари для проведення консультацій. Всього таких семінарів буде чотири: у Жешові на тему «Визначення основних положень Стратегії і комплекс загальних показників», у Львові – «Аналіз суспільно-економічної ситуації 5 регіонів», в Ужгороді – «Аналіз SWOT 5 регіонів», у Луцьку – «Аналіз спільних пріоритетів та інвестиційних задач 5 регіонів». Для визначення бачення, місії та пріоритетів стратегії робоча група збереться 10 жовтня на початковій конференції, що відбудеться у Любліні.
    
    З метою досягнення цілей проекту буде створено мережу організацій. Серед них - Центр українсько-польського транскордонного співробітництва, на який, рішенням Закарпатської обласної адміністрації покладене виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області у польському напрямку роботи.
    
    Центр україно-польського транскордонного співробітництва в Ужгороді є одною з 5 організацій, які співпрацюватимуть у форматі Польсько-Української Транскордонної Агенції, решта організацій представлятимуть Львів (Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції), Луцьк (Єврорегіон „Буг”), Жешув (Маршалковський уряд Підкарпатського воєводства) та Люблін (Маршалковський уряд Люблінського воєводства, Європейський центр інтеграції та співпраці органів самоврядування „Дім Європі”). Спільна робота над Стратегією в рамках такої мережа дозволить поглибити безпосередню співпрацю між організаціями, а також, з огляду на те що всі вони тісно пов’язані з місцевими органами влади, матиме позитивний вплив й на офіційні українсько-польські відносини.
    
    Координатор проекту
    Центр україно-польських ініціатив
    Вадим Пилипенко
    
    
    Джерело : Центр україно-польських ініціатив


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю