Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Програма „Відкритий світ” і нові можливості для України.

11 жовтня, 2007 р.

    Сорок українських делегатів з 11 областей України прибудуть 11 жовтня до Сполучених Штатів Америки для участі в програмі «Відкритий Світ» (Open World Program). Цього разу темами програми стануть розвиток початкової та середньої освіти, а також верховенство права.
    
    Українські учасники програми поділені на 10 делегацій, до складу яких увійшли директори шкіл та вчителі; посадовці регіонального та місцевого рівнів, які беруть участь у формуванні політики та реформуванні освітньої галузі; керівники громадських та приватних ініціатив, а також недержавних організацій.
    
    Сьогодні недержавні організації беруть все більш активну участь у вирішенні питань із різноманітних сфер суспільного життя, у тому числі правозастосування. І тут варто підкреслити особливу роль правозахисних недержавних організацій, однією з основних функцій яких є контроль над діями державного апарату щодо реалізації та забезпечення прав людини. Цього разу обмін в рамках програми “Відкритий світ” у сфері верховенства права дасть змогу лідерам українських правозахисних НДО, юристам ознайомитися з юридичними практиками їхніх колег у Сполучених Штатах.
    
    Розвиток початкової та середньої освіти в Україні має глибоку та солідну історію. Однак загалом рівень освіти у містах є вищим, ніж у сільській місцевості. З метою підтримки та розвитку державної освіти були запроваджені принципи загального та рівного доступу до якісної освіти для сільських дітей та дітей із малозабезпечених сімей, а також приділена значна увага підвищенню професійного рівня вчителів. Безпосереднє спілкування українських учасників із колегами-представниками освітньої галузі CША в ході участі в програмі „Відкритий світ” буде надзвичайно корисним для управлінців-освітян та політичних лідерів, які беруть участь у реформуванні системи освіти.
    
    Українські делегати спершу матимуть дводенну орієнтаційну програму у Вашингтоні. Після цього вони візьмуть участь у восьмиденних інтенсивних спеціалізованих програмах у різних містах. Делегації, які займатимуться питаннями верховенства права, працюватимуть у містах Де-Мойн (Айова), Канзас-Сіті (Міссурі), Сміттаун (Нью-Йорк) і Тусон (Арізона); учасники ж напрямку розвиток початкової та середньої освіти – у містах Карнегі (Пенсильванія), Ґрінвілль (Пенсильванія), Канзас-Сіті (Міссурі), Мемфіс (Теннесі) та Вейл (Колорадо).
    
    Місія програми „Відкритий світ” – сприяти взаєморозумінню та надавати можливості для співпраці між Сполученими Штатами та країнами Євразії і Балтії шляхом створення у регіоні об’єднань лідерів, які мали можливість безпосередньо познайомитися з діяльністю демократичного та відповідального уряду США та його системою вільних ринкових відносин. За останні чотири роки близько 575 українських учасників взяли участь у програмі «Відкритий Світ».
    
    Більш детальну інформацію про програму «Відкритий світ» Ви можете знайти на сайті: www.openworld.gov.
    
    Джерело: Христина Косоноцька.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати