Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Російські «правозахисники» вимагають суду над організаторами виставки «Соц-арт».

16 жовтня, 2007 р.

    Представники громадськості закликали державне керівництво Росії «терміново відкликати» виставку «Соц-арт. Політичне мистецтво в Росії», що яку везуть до Франції, і притягти її організаторів до кримінальної відповідальності за «порнографічний зміст» деяких картин і «розпалювання міжрелігійних конфліктів». Про це повідомляє Кореспондент.Net із посиланням на РИА Новости.
    
    
    Як повідомив директор Міжрегіональної громадської правозахисної організації Центр народного захисту і координатор руху Народний собор Олег Кассин, відповідні заяви він направив російському керівництву і генеральному прокуророві.
    
    «З метою уникнення міжнародного скандалу, в результаті якого може бути підірваний імідж Росії, завдано серйозного удару репутації нашої країни, прошу сприяти терміновому відкликанню виставки назад до Росії для з'ясування всіх обставин її формування і ретельнішої підготовки експозиції із залученням для цих цілей висококласних спеціалістів-мистецвознавців», - сказано в заяві.
    
    На виставці, проведеній Державною Третьяковською галереєю в Москві протягом лютого-березня цього року в рамках 2-ої Бієнале сучасного мистецтва, були картини, «які ображали суспільну мораль,»твори» відверто порнографічного характеру, що пропагують статеві збочення».
    
    «Також серед виставлених на експозиції «робіт» були «твори», що розпалюють і міжрелігійну ворожнечу. До таких належить, наприклад, картина Трійця групи Сині носи, що зображає Пушкіна, Путіна і Ісуса Христа», - сказано в заяві.
    
    У зв'язку з цим, представники громадськості просять притягти організаторів виставки до кримінальної відповідальності.
    
    Раніше міністр культури Олександр Соколов закликав не допустити вивезення з Росії для участі у виставці частини експонатів. В першу чергу, мова йшла про роботи дуету Сині носи. На думку міністра, твори цих авторів «ганьблять Росію».
    
    Джерело:Телекритика.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю