Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Який закон щодо протидії дискримінації за ознакою статі потрібен Україні.

16 жовтня, 2007 р.

    15 жовтня відбувся круглий стіл “Який закон щодо протидії дискримінації за ознакою статі потрібен Україні”, організований Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) і Українським освітнім центром реформ (УОЦР).
    
    Мета заходу – презентувати концепцію Закону “Про захист від дискримінації за ознакою статі” та з’ясувати позиції зацікавлених сторін щодо цього законопроекту.
    
    Під час заходу експерт МЦПД Олександр Татаревський зробив доповідь “Концепція майбутнього закону щодо протидії дискримінації за ознакою статі”.
    
    Експерт окреслив головні вади чинної системи захисту від дискримінації та ознайомив присутніх з основними положеннями законопроекту.
    
    Так, законопроектом пропонується покласти на спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків додаткові функції та права, пов’язані з протидією дискримінації за ознакою статі. Зокрема з-поміж ключових функцій, які має здійснювати цей орган: розгляд скарг на дискримінацію та проведення перевірок щодо них, надання правової допомоги жертвам дискримінації, пошук шляхів примирення, впровадження андискримінаційного законодавства.
    
    Експерти, які брали участь у заході, наголосили потребу чіткіше виписати предмет концепції та мету законопроекту. Ідею створити антидискримінаційний орган присутні експерти сприйняли схвально. Водночас представник ГО “Центр громадської експертизи” Любимир Чорній застеріг, що андискримінаційний орган може створити можливість для корупційних схем.
    
    Експерт Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту та проекту Програми рівних можливостей ПРООН Тамара Мельник зауважила, що розроблений законопроект має доповнити інші закони з гендерної тематики, зокрема Закон “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. Вона також зазначила доцільність замінити в законопроекті слово “жертва” на слово “потерпілий”.
    
    Директор Програми рівних можливостей ПРООН Лариса Кобелянська наголосила важливість інформаційного складника процесу розробки
    законопроекту.
    
    Круглий стіл є частиною серії обговорень, що здійснюються в рамках проекту “Сприяння законодавчому забезпеченню ґендерної рівності в Україні”, мета якого – розроблення законодавчих ініціатив, спрямованих на вирішення нагальних питань ґендерної рівності.
    
    Джерело : Міжнародний центр перспективних досліджень.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю