Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Новий рівень добросусідських відносин – розвиток польсько-української стратегії транскордонної співпраці.

24 жовтня, 2007 р.

    10 жовтня у Любліні, Республіка Польща, відбулася початкова конференція проекту «Новий рівень добросусідських відносин – розвиток польсько-української стратегії транскордонної співпраці» у рамках Програми Добросусідства Польща-Білорусь-Україна INTERREG/TACIC CBC, який розпочався у серпні 2007 року та триватиме до червня 2008 року.
    
    10 жовтня у місті Люблін Республіка Польща відбулася початкова конференція проекту «Новий рівень добросусідських відносин – розвиток польсько-української стратегії транскордонної співпраці» у рамках Програми Добросусідства Польща-Білорусь-Україна INTERREG/TACIC CBC, який розпочався у серпні 2007 року та триватиме до червня 2008 року.
    
    Проект передбачає підсилення інституційної співпраці та визначення напрямків подальшого розвитку прикордонних регіонів України та Польщі, а його головною метою є розробка українсько-польської стратегії розвитку цих регіонів за трьома напрямками: екологія, туризм і культура, соціальна допомога.
    Варто зазначити, що даний проект є логічним продовженням проекту «Українсько-польська транскордонна агенція – разом в майбутнє», який реалізовувався у 2004-2005 роках.
    
    Основними партнерами виступали: з української сторони – Львівська область (Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції, Волинська область (Єврорегіон «Буг»); з польської – Люблінське воєводство (Уряд маршалка в Любліні, Європейський центр інтеграції та співпраці органів самоврядування «Дім Європи») та Підкарпатське воєводство (управління міжнародної співпраці та промоції). Завдання проекту полягало у створенні українсько-польської транскордонної агенції на базі чотирьох регіонів двох країн (Волинська та Львівська області, Люблінське й Підкарпатські воєводства), яка відігравала б центральне місце у роботі на українсько-польському кордоні. Іншим важливим компонентом проекту була розробка єдиної та спільної транскордонної регіональної стратегії розвитку.
    
    Особливо хочеться підкреслити, що в новому проекті бере участь уже п‘ять прикордонних регіонів. Над продовженням спільної польсько-української стратегії транскордонної співпраці тепер працюватиме і Закарпатська область, як один із прикордонних регіонів. У проекті Закарпатську область представляє «Центр україно-польського транскордонної співробітництва» (Ужгород).
    
    В рамках роботи проекту відбувся також перший семінар «Визначення основних положень Стратегії і комплекс загальних показників», участь у якому взяли експерти з України та Польщі. Всього таких семінарів буде ще три: у Львові – «Аналіз суспільно-економічної ситуації 5 регіонів», в Ужгороді – «Аналіз SWOT 5 регіонів», у Луцьку – «Аналіз спільних пріоритетів та інвестиційних задач 5 регіонів».
    
    Джерело : Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати