Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Працівники «Ратуші» розпочали голодування у приймальні Садового.

25 жовтня, 2007 р.

    Сьогодні троє працівників газети «Ратуша»: головний редактор Миколою Савельєвим та двоє журналістів Юрій Руденко та Володимир Самусенко - розпочали безстрокове голодування у приймальні міського голови Львова Андрія Садового. Приводом для акції стала відсутність фінансування комунальної газети та невиплата зарплати журналістам протягом 4 місяців.
    
    «Це крок відчаю, – повідомив Медіа-профспілці Микола Савельєв. – Ми зверталися, куди тільки могли: і до Генпрокуратури, і до Секретаріату Президента, і до голів фракцій міськради, але все безрезультатно».
    
    За словами Савельєва, якщо питання не буде вирішене найближчим часом, то до голодування приєднаються журналісти інших видань Львова.
    
    Конфлікт між колективом газети «Ратуша» та Львівським міським головою триває 1,5 року. Нещодавно співробітники редакції почали друкувати статті про Андрія Садового іноземними мовами, з тим, щоб привернути увагу громадськості до порушення їхніх трудових прав.
    
    У номері від 4 жовтня газета опублікувала статтю про мера японською мовою. «Найближчим часом у «Ратуші» вийдуть публікації на китайській, корейській, грузинській, суахілі, мовах вимираючих племен Африки, – сказав Микола Савельєв. – Щоб якомога ширші верстви населення дізналися про діяння Андрія Садового.»
    
    Матеріал, надрукований на першій сторінці – цитата депутата Львівської міськради Володимира Гірняка про діяльність мера Львова Андрія Садового. Український варіант статті звучить так: «Місто Львів, насправді, дуже складний механізм. Здається, міський голова Львова Андрій Садовий заблукав серед того механізму. Зараз треба шукати шляхи виходу з ситуації, бо я передбачаю, що наслідки для міста будуть не зовсім добрими. Меру треба залучати фахівців, щоб йому допомагали навести лад у місті. Бо на популізмі далеко не заїдеш», – депутат Львівської міської ради від фракції УНП Володимир Гірняк.»
    
    За словами Миколи Савельєва, такий матеріал газета помістила, щоб привернути увагу громадськості до проблем, які має «Ратуша». «Газета міської ради вже чотири місяці без фінансування, а підтримки немає ні від кого, – сказав Савельєв. – Це ж – один з методів привернути увагу, щоб слово про львівського мера дійшло аж до віддалених куточків Лапландії».
    
    Нагадаємо, упродовж півтора року, з першого дня у мерському кріслі, Андрй Садовий близько 5 разів намагався звільнити головного редактора. Було й кілька варіантів фактичної ліквідації газети, здійснювалися спроби роздержавити газету, без жодних чинних нормативних документів про роздержавлення ЗМІ та заборона друкувати черговий номер газети. Проте «Ратуша» все ж продовжує виходити.
    
    Заборгованість по зарплаті у працівників "Ратуші" виникла через неготовність питання про фінансування газети на друге півріччя 2007 року. Журналісти стверджують, що саме мер відповідальний за те, що питання не було підготовлене й не винесене на розгляд сесії міськради.
    
    21 серпня представники газети звернулися до прокурора Львова із заявою про злочин мера міста, що підпадає під статтю 175 Кримінального Кодексу України "Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії або інших, установлених законом виплат". За порушення законодавства "Ратуша" вимагала притягнути до кримінальної відповідальності голову міськради Андрія Садового.
    
    31 серпня прокуратура Львова винесла відмовну постанову, яку представники газети оскаржили у прокуратурі Львівської області. 24 вересня обласна прокуратура постанову прокурора Львова скасувала як незаконну.
    
    Виходячи із цього, «Ратуша» також звинувачує львівського мера у порушенні наступних статтей ККУ: "Перевищення влади або службових повноважень", "Зловживання владою або службовим становищем" та "Службова недбалість".
    
    «Андрій Садовий давно хотів змінити редактора «Ратуші», це завуальовувалося якимись ідеалами про допомогу редакції газети, але всі розуміли що Савельєв заважає меру своїми критичними статтями», – сказав член Незалежної Медіа-профспілки Роман Рак.
    
    Медіа-профспілка у Львові, реагуючи на заяву колективу газети організувала окрему делегацію, що зустрічалася і з колективом «Ратуші», і з мером райради. «Ми досягли певних домовленостей по врегулюванні цієї ситуації, але, як я розумію все заглохло – немає звернень ні від одної, ні від іншої сторони конфлікту», – додав Роман Рак. – Рада активно намагалася звільнити Савельєва з посади напередодні виборів, а потім вирішила просто пустити все на самотік – щоб газета вмерла сама собою без фінансування».
    джерело: www.profspilka.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю