Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Фундація сприяння правосуддю готує позов до ГО «Асоціація захисту прав громадян».

19 листопада, 2007 р.

    ВГО «Фундація сприяння правосуддю» звернулася зі зверненням з приводу порушення прав членів організації, неповаги до суду, нанесення шкоди авторитету суддів та судів з боку об’єднань громадян, зокрема - ГО «Асоціація захисту прав громадян».
    
    у додатку - текст Звернення.
    
    Додаток:
    
    ЗАЯВА
    
    Всеукраїнської громадської організації
    «Фундація сприяння правосуддю»
    з приводу порушення прав членів організації, неповаги до суду, нанесення шкоди авторитету суддів та судів з боку об’єднань громадян
    
    З 13 листопада 2007 року біля будівлі Верховного Суду України (далі – ВСУ) по вулиці м. Київ, вул. П. Орлика 4, до цього невідомою громадською організацією «Асоціація захисту прав громадян України» було розпочато пікетування. Під час котрого організатори звинуватили суддів Верховного Суду України – Пилипчука П. П. та Панталієнка П. В. у протизаконних діях, а також зробили відповідну заяву щодо корупції та хабарництва як окремих суддів Верховного Суду, так і всієї судової системи в цілому. Як стало відомо, захід відбувався в рамках PR-кампанії за комерційним замовленням невідомих осіб. Заява організаторів була опублікована в електронних засобах масової інформації та по телебаченню.
    
    Ані в заяві, ані під час мирних зборів учасниками не було заявлено жодної підстави або доказу для таких звинувачень. До того, жодний з опитаних Фундацією сприяння правосуддю учасників пікету не зміг сказати, з якої причини вони знаходяться біля будівлі ВСУ та яку організацію представляють, окрім загальної інформації з прес-релізу. Не було дано відповіді, навіть, на питання хто такі Пилипчук П. П. та Панталієнко П. В. Учасники пікету заявили, що люди, що поставили їх стояти біля суду, нічого їм про це не сказали.
    
    Пан Володимир Лесик, що є офіційним керівником громадської організації «Асоціація захисту прав громадян України», не зміг представникам Фундації сприяння правосуддю відповісти про причини акції та про підґрунтя її проведення. Після чого всіма силами почав ховатися від представників Фундації, уникаючи розмови, що дає підстави говорити про правдивість версії звичайного комерційного замовлення заходу.
    
    Інші шляхи пошуку інформації про підстави акції не до чого не призвели.
    
     Враховуючи вищенаведене Всеукраїнська громадська організація «Фундація сприяння правосуддю» вважає:
    
    • на думку членів Всеукраїнської громадської організації «Фундація сприяння правосуддю» зміст пікету та публічних заяв ГО «Асоціація захисту прав громадян України» є комерційним політичним або бізнес замовленням, оскільки учасники пікету не змогли вказати підстави заходу та хто за нього відповідає. Окремими учасниками було зазначено, що ця акція проводиться з причини якихось господарських справ, хоча, наприклад, звинувачений суддя Пилипчук ніякого відношення до розгляду господарських справ не має (він керує кримінальною палатою ВСУ). Цю позицію Фундації підкріпили данні, надані окремим учасником акції, який відмовився назвати себе. Проте, він заявив, що акція проводиться при фінансуванні PR-фірми;
    
    • такі дії є вкрай неповажливими до всієї судової системи та правосуддя України, націлені на дискредитацію суддів та судів. Проведення подібних сфальсифікованих заходів тільки погіршує загальне становище правосуддя України, змушує громадян негативно ставитися до судової системи виключно на підставах «брудного» піару;
    
    • дії, які здійснює громадська організація, котра, в першу чергу, повинна надавати приклад дотримування законів, призводять до поширення завідомо неправдивої інформації. На нашу думку, дана Асоціація не тільки порушила етичні принципи діяльності будь-якої громадської організації, але й чинне законодавство України.
    
    Висловлюючи своє обурення комерціалізацією та деградацією окремих представників третього сектору України, звертаємось до засобів масової інформації та простих громадян –
    НЕ КОРИСТУЙТЕСЯ НЕПЕРЕВІРЕНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ТА НЕ ПОШИРЮЙТЕ НЕПРАВДИВІ ТА «ЗАМОВЛЕНІ» МАТЕРІАЛИ.
    Більшість громадських організацій керується у своїй діяльності Конституцією та законами України, є незалежними від політики, влади та комерційних структур. Більшість громадських організацій заслуговує довіри та розуміння цілей своєї діяльності, але через окремих шахраїв їх авторитет є підірваним. Такі шахраї повинні відповідати згідно законодавства.
    
    Судова система України є єдиною гілкою влади, котра може стати на захист прав та свобод людини, так надайте ж їй можливість це зробити! Всі дії комерційних, політичних та інших сил, подібних до вищевикладених, є прямим втручанням у діяльність судової гілки влади.
    
    Звертаємось до Генерального Прокурора України Медведька Олександра Івановича. Відповідно до статті 129 Конституції України, яка є нормою прямої дії, за неповагу до суду та суддів винні особи притягаються до юридичної відповідальності. Відповідно до частини 5 ст. 14 Закону України «Про судоустрій України» втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдати шкоди їх авторитету чи вплинути на неупередженість суду забороняється і тягне передбачену законом відповідальність. Тому просимо невідкладно вжити заходи прокурорського реагування на зазначені вище заходи.
    
    ВГО «Фундація сприяння правосуддю» повідомляє, що нами готується позов до ГО «Асоціація захисту прав громадян» з питання порушення цілого переліку норм закону у своїй діяльності.
    
    З повагою,
    ВГО Фундація сприяння правосуддю.
    
    
    Джерело: Фундація сприяння правосуддю


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати