Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Другий Щорічний Всеукраїнський Дебатний Турнір „Серце Києва".

10 грудня, 2007 р.

   
    З 30 листопада по 2 грудня в м. Києві Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Дебатна Академія" проводила Другий щорічний Всеукраїнський дебатний турнір «Серце Києва» на тему «Верховенство права», який по праву може називатися головною дебатною подією року в Україні.
    
    Упродовж трьох днів більше 100 учасників турніру пройшли суддівську нараду та тренінги з правил та риторики; прослухали лекцію Виконавчого директора Української Гельсінської спілки Володимира Яворського про верховенство права; відіграли або відсудили 4 відбіркових раунди, чвертьфінали, півфінали, та фінал; розважились на дебатній вечірці; відчули неповторну атмосферу міста з палаючим серцем і, звичайно, море дебатного адреналіну.
    
    Вдруге, головним партнером турніру стала Організація з безпеки і співробітництва в Європі. Також партнерами проекту виступили Інститут політичної освіти, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Студентський Парламент КНУ імені Тараса Шевченка, Студентська рада Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Студентські парламенти юридичного факультету та Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також Міжнародний благодійний фонд «Смолоскип». Особлива подяка висловлюється мережі кав’ярень «Кофе-тайм».
    
    Турнір проводився українською мовою за правилами Британського формату парламентських дебатів. За цим форматом команди Уряду і Опозиції обговорюють уявний законопроект в Палаті Лордів та Палаті Общин. Спікером цього Парламенту є суддя. Дебати не передбачають вироблення єдиної пропозиції, а дозволяють кожному розглянути проблему з різних сторін та зробити свої власні висновки.
    
    Теми, на які дискутували учасники – чи повинні громадяни мати право голосувати «проти всіх»; чи повинен Омбудсмен обиратися виключно народом; чи доцільно було б накласти мораторій на внесення змін до Конституції України та інші.
    
    У фіналі командам Уряду вдалося довести, що Опозиція повинна мати право на «ветування» рішень Уряду, які стосуються зміни законодавства про ЗМІ та свободи слова. Так переможцем турніру стала команда «Техно» (м. Харків) у складі Костянтина Коровіна та Сергій Кучко. Найкращий спікер турніру – Марія Кравчук (м. Київ), студентка НТУ КПІ. Можливо, через певний час вони стоятимуть біля парламентської трибуни, бо не секрет, що багато відомих політиків, бізнесменів та діячів культури Європи і США були свого часу теж дебатерами.
    
    Президент Асоціації правників України Сергій Коннов та член Правління АПУ Олег Макаров підтримали талановиту молодь та подарували переможцям книги про верховенства права з особистим підписом їх автора - екс-міністра юстиції України Сергія Головатого.
    
    Дебатна Академія є об'єднанням прихильників інтелектуально-риторичної гри «дебати» і створена з метою активізації та розвитку дебатного руху в Україні, підтримки цілеспрямованої талановитої молоді, надання їй можливості брати активну участь у становленні України як європейської, заможної, правової держави, освіти та виховання молоді відповідно до духу демократії, гуманізму, поваги до прав і свобод людини.
    
    На кінець 2007 року, Дебатна Академія об'єднує більше 100 молодих людей з різних міст та регіонів України. Усі члени Дебатної Академії є реальними лідерами українського суспільства – очолюють громадські організації, молодіжні підрозділи політичних партій, органи студентського самоврядування, засоби масової інформації; займають свідому громадянську позицію, мають значні особисті досягнення та досягають успіху в усіх сферах життя.
    
    Джерело : Дебатна Академія
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати