Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Щороку в Росії ініціюють 45 кримінальних справ проти журналістів.

12 грудня, 2007 р.

    Акцію за відміну статей Кримінального кодексу, пов'язаних з журналістами, розпочав Центр екстремальної журналістики (ЦЕЖ) у Росії. За його даними, протягом станніх 6 років проти журналістів ініціювали понад 500 кримінальних справ, що складає 45-50 на рік.
    
    «Зараз на мапі світу важко знати країну, таку як Росія, де б так часто застосовували статті Кримінального кодексу, які карають журналістів за «наклеп» (стаття 129) та «образу» (стаття 130), а тим більше – за «образу представника влади» (стаття 319)» - йдеться у заяві Центру.
    
    Міжнародні організації та правозахисники не раз звертались до російської влади із закликами вилучити ці статті з карного кодексу, оскільки не можна називати людину злочинцем за слова: для цього існує цивільне законодавство. Воно передбачає демократичні процедури для виявлення вини журналіста за викривлення фактів, а саджати журналістів до в'язниці неприпустимо – вважають правозахисники.
    
    Наразі в російських в'язницях перебувають 5 журналістів, інші справи закінчуються штрафами або позбавленням свободи умовно. Юридичний терор нічим не відрізняється від репресій радянських часів, вважають в центрі ексремальної журналістики, де відкритою до підписання заявою намагаються вплинути на владу. Заяву можна прочитати на сайті Центру екстремальної журналістики.
    Джерело:http://imi.org.ua/
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати