Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Верховна Рада України VI скликання: не вистачає конструктиву.

24 грудня, 2007 р.

   
    24 грудня 2007 року у Києві в приміщені прес-центру Інформаційної агенції РБК-Україна відбулася презентація спільного видання “Бюро перспективних досліджень та ініціатив”, “Лабораторії соціального аналізу Ф4” та Комітету виборців України “Верховна Рада України VI скликання в обличчях”.
    
    У виданні представленні фотографії всіх обраних 30 вересня 2007 року народних депутатів України, дати їх народження та інша довідкова інформація.
    
    Книги будуть безкоштовно розповсюджуватись серед органів влади, журналістів, громадських організацій.
    
    В прес-конференції взяли участь: Юлія Синявська – Голова “Бюро перспективних досліджень та ініціатив”, Ігор Попов – Голова Правління КВУ, Олександр Черненко – прес-секретар КВУ.
    
    КВУ дає рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України
    
    Протягом трьох місяців, що минули після позачергових виборів народних депутатів, Верховна Рада України так і не розпочала конструктивну роботу. Прийнято лише два кадрові рішення – обрано Голову ВР і сформовано уряд. Політичне протистояння в парламенті проходить надзвичайно жорстко і, за прогнозами КВУ, у 2007 році Верховна Рада не зможе прийняти жодного закону чи постанови, за виключенням процедурних рішень. Через постійні кадрові призначення народних депутатів у виконавчу владу парламент потребуватиме постійного поповнення. Експерти КВУ прогнозують, що ЦВК затягуватиме реєстрацію нових депутатів через процедурні формальності. Відтак коаліція може не мати 226 голосів для прийняття принципових рішень ще протягом кількох тижнів. Як і прогнозувалося, сам факт проведення позачергових виборів не розв’язав політичну кризу в Україні. Без вдосконалення системи роботи парламенту, внесення змін до регламенту, підвищення правової, політичної та загальної культури депутатів авторитет ВР України залишиться принизливо низьким, а її робота не буде ефективною. Відтак Комітет виборців України рекомендує:
    
    1. Всім фракціям ВРУ поставити загальнонаціональні інтереси над вузькокорпоративними та особистими і почати конструктивну роботу.
    2. Найближчим часом сформувати 28 комітетів та завершити розподіл посад у їх керівництві. Однак протягом року переглянути кількість комітетів і скоротити їх до 15-20, оскільки функції багатьох комітетів дублюються. КВУ вважає, що збільшення кількості комітетів відбувається виключно через амбіції окремих політиків, їх бажання отримати посади та відповідні привілеї. КВУ закликає депутатів не збільшувати кількість заступників голів комітетів, кількість підкомітетів тощо.
    3. Народним депутатам посилити роботу з виборцями: внести до регламенту поправки, що стосуються закріплення депутатів кожної фракції за областями, вимоги щодо ведення особистого прийому, листування, роботи депутатських приймалень.
    4. Внести поправки до регламенту щодо підвищення вимог для реєстрації законопроектів. Збільшити кількість депутатів, необхідну для ініціювання кожного законопроекту. Ситуація, коли законопроект може внести лише один депутат, призводить до того, що парламентарям доводиться витрачати час на неважливі або відверто лобістські законодавчі ініціативи.
    5. Верховній Раді України утриматися від запровадження „імперативного мандату” для народних депутатів. Вивчити негативний досвід застосування такої норми у роботі депутатів місцевих рад та зробити відповідні висновки.
    6. Депутатам ВР відповідально ставитися до процедури голосування. Не допускати передачі карток для голосування іншим особам. Після нормалізації діяльності парламенту, розглянути можливість введення одного або двох „голосувальних” днів на тиждень. Депутатам, які не мають часу для постійної особистої роботи в парламенті, скласти повноваження і дати можливість працювати професіоналам.
    7. Зважаючи на велику кількість законопроектів для розгляду, а також на те, що вже майже 9 місяців країна живе без повноцінного парламенту, діючим депутатам в найближчий час працювати без вихідних та новорічних канікул, поєднати першу і другу сесію, залишивши лише 3-4 вихідні дні для святкування Нового Року.
    8. Політичним силам та фракціям у ВР відмовитися від спроб підкупу, тиску та шантажу депутатів під час принципових голосувань.
    9. Тим фракціям, які обіцяли скорочення депутатських пільг, запропонувати для публічного обговорення та внести на розгляд ВР відповідний законопроект.
    
    Джерело : КВУ
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю