Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Український Омбудсман – за впровадження електронних систем голосування під час виборів

22 березня, 2004 р.

    Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова постійно здійснює моніторинг дотримання конституційних виборчих прав громадян України, вивчає досвід організації демократичних виборів в інших країнах світу, зокрема і впровадження нових електронних систем голосування, які не дозволяють порушувати виборчі права громадян.
    Так, під час свого робочого візиту до Бразилії в грудні 2003 р. український Омбудсман особисто ознайомилася з досвідом запровадження в цій країні електронної системи голосування, поки що єдиної в світі. Зокрема, вона мала зустріч з доктором Нельсоном Жобілом - відомим юристом, нинішнім Головою Конституційного Суду Бразилії, ініціатором запровадження цієї системи. Як показав досвід проведення виборів у Бразилії, електронна система практично унеможливлює фальсифікацію результатів голосування під час виборів.
    14 березня 2004 р. представники Уповноваженого з прав людини взяли участь у моніторингу за виборами Президента Російської Федерації. Вони безпосередньо спостерігали за виборами на 13 виборчих дільницях Центрального адміністративного округу м. Москви.
    Як відзначили представники Омбудсмана України, в Російській Федерації триває процес вдосконалення механізмів організації та проведення виборів. Зокрема, під час президентських виборів на окремих виборчих дільницях були використані автоматизовані комплекси обробки виборчих бюлетенів. Фактично це були електронні урни, де в процесі голосування підраховувалися його результати.
    Подібними автоматизованими пристроями були оснащені 10 відсотків виборчих ділянок Москви і Санкт-Петербурга: 299 ділянок в столиці Росії і 250 - в місті на Неві, що дозволило, як мали нагоду переконатися представники Уповноваженого, зокрема, на виборчих дільницях № 62 і 64 м. Москви оперативно здійснити підрахунок голосів виборців по всім видам голосування протягом кількох хвилин. На їх думку, використання нових електронних комплексів для голосування суттєво перешкоджає порушенню прав виборців, зокрема фальсифікації результатів голосування.
    Цей досвід слушний у зв’язку з тим, що моніторинг Уповноваженого з прав людини під час парламентських виборів 2002 р., виборів міського голови м. Мукачеве у 2003 р., проміжних виборів народного депутата України у виборчому окрузі № 61 (Донецька обл.) показав, що в Україні, на жаль, ще продовжують мати місце спроби штучно вплинути на результати волевиявлення виборців.
    Тому Ніна Карпачова вважає, що досвід застосування електронних урн та автоматичного підрахунку результатів голосування має бути запроваджений і в Україні, що має перешкодити порушенню конституційних виборчих прав громадян нашої держави.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю