Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Генсек ООН закликає донести уроки Голокосту до прийдешніх поколінь.

28 січня, 2008 р.

    Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун закликав донести уроки Голокосту до нинішнього і прийдешніх поколінь.
    
    Про це йдеться в посланні Генсека до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.
    
    Пан Гі Мун висловив солідарність з жертвами цієї трагедії, що залишилися в живих, і сім’ями загиблих від рук нацистів. Він закликав зберегти уроки Голокосту в пам’яті нинішнього і прийдешніх поколінь, щоб запобігти актам геноциду в майбутньому.
    
    «Тим, хто стверджує, що Голокосту не було або він був перебільшений, ми відповідаємо підтвердженням нашої рішучості шанувати пам’ять всіх ні в чому не винних чоловіків, жінок і дітей, які загинули від рук нацистів та їхніх прибічників. Ми тужимо про третину єврейського народу, а також про представників інших меншин, які стали жертвами планомірного геноциду», – говориться в посланні.
    
    У документі зазначається, що недостатньо лише пам’ятати про загиблих. Пан Гі Мун закликав виховувати дітей і молодь у дусі пошани до різноманіття до того, як нетерпимість пустить своє коріння в їхніх душах, а також навчити їх бути пильними, щоб не допустити подібної трагедії в майбутньому.
    
    «Нинішній рік дає нам особливу можливість для цього, оскільки в 2008 році ми відзначаємо шістдесяту річницю Спільної декларації прав людини. Впродовж цього ювілейного року ООН прагнутиме донести концепцію «гідності і справедливості для всіх» до людей у всіх куточках світу», – наголосив Генеральний секретар.
    
    Він зазначив, що мета цієї кампанії полягає в тому, щоб нагадати, що в світі, який ще пам’ятає жахи Голокосту, Загальна декларація стала першим міжнародним документом, де було закріплено принцип, який сприймається сьогодні як очевидний: гідність і рівність властиві всім людям.
    
    Як повідомлялося, в січні 2005 року держави - члени ООН провели спеціальну сесію Генеральної Асамблеї ООН, присвячену 60-річчю визволення нацистських концтаборів. На ній була прийнята резолюція про оголошення 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.
    
    27 січня 1945 року війська Радянської Армії звільнили перший і найбільший з гітлерівських концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований в 70 кілометрах від Кракова. У фашистських таборах було знищено 6 млн. євреїв і 1 млн. людей інших національностей.
    джерело: human-rights.unian.net
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю