Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна та США посилюють співпрацю у питаннях захисту прав людини.

8 лютого, 2008 р.

    7 лютого 2008 року відбулась зустріч Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Вільямом Б. Тейлором.
    
    У центрі уваги співрозмовників перебували питання, що становлять взаємний інтерес української та американської сторін. Зокрема йшлося про заходи щодо протидії торгівлі людьми та про кроки для законодавчого забезпечення процесу міждержавного усиновлення.
    
    За словами Юрія Павленка, ефективно протидіяти торгівлі людьми можливо лише в разі взаємної координації зусиль різних відомств. У цьому процесі Міністерство працює над забезпеченням фінансування притулків для людей, які стали жертвами насильства або торгівлі, де їм надається допомога спеціалістів різного профілю.
    
    Юрій Павленко з вдячністю прийняв переданий Вільямом Тейлором план дій щодо протидії торгівлі людьми, затверджений Державним департаментом США, і наголосив на цінності досвіду американського уряду у цьому питанні.
    
    Торкаючись питання захисту прав дітей, Міністр акцентував увагу на пріоритетності для України національного усиновлення та повідомив про ініціативи Президента у справі підтримки сімей, що всиновлюють дітей, в рамках Року підтримки національного усиновлення: «Національне усиновлення залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності Міністерства».
    
    Водночас для дієвого захисту прав дітей, що знайшли родину за кордоном, але за цього залишаються громадянами України, необхідно використовувати механізми, розроблені міжнародною спільнотою та визнані міжнародним правом. Таким механізмом є Конвенція про захист прав дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення від 1993 року. Юрій Павленко відзначив, що ратифікація вказаної (Гаазької) конвенції є надзвичайно актуальною для України. Позиція Міністерства у цьому питанні чітка: процедура міждержавного усиновлення потребує вдосконалення
    
    Сторони також обговорили хід підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, зокрема питання реконструкції НСК «Олімпійський».
    
    Юрій Павленко та Вільям Тейлор висловили впевненість у тому, що обмін досвідом та інформацією між Україною і США стане корисним у справі дієвого захисту прав та інтересів людини.
    
    Джерело : Прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту
    
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати