Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Взаємодія влади та громадських організацій у подоланні туберкульозу в Україні.

8 лютого, 2008 р.

   
    7 лютого у Міністерстві охорони здоров’я України відбулась нарада з координаторами регіональних програм протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках, фахівцями та організаціями, задіяними у сфері протидії туберкульозу.
    
    У нараді взяли участь Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, народний депутат України, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення медичної допомоги, здійснення лікувальної діяльності, медичної освіти і науки Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Володимир Карпук, директор Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України Юрій Фещенко, голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Василь Петренко, голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко, члени Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!», головні фтизіатри та головні санітарні лікарі регіонів України.
    
    Початок нового тисячоліття супроводжується загрозливою ситуацією з туберкульозу, яка завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві.
    
    Захворюваність на туберкульоз та смертність від нього в Україні залишається на рівні, що визначає його як епідемію. Захворюваність та смертність від туберкульозу у 8-10 разів перевищує відповідні показники у більшості країн Європейського союзу. Щороку від туберкульозу вмирають близько 10 тис. наших співвітчизників.
    
    Останні 10 років захворюваність на туберкульоз зростала і лише з 2005 року зареєстрована стабілізація епідпроцесу в країні. У 2007 році зареєстровано 79,8 випадки на 100 тис. населення, зменшення на 4,1% у порівнянні із 2006 роком.
    
    На сьогодні питання боротьби з туберкульозом є одним з пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку.
    
    В ході наради голова Правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко виступив із доповіддю «Взаємодія державних органів влади та громадських організацій», у якій зупинився на наступних питаннях:
    Епідемія туберкульозу це вже не стільки медична проблема, скільки загальнодержавна та потребує уваги усієї держави у цілому та справжньої консолідації зусиль держави і громадськості.
    
    У відношеннях між державними органами та громадськими організаціями повинна бути як на мене взаємоповага та постійні ділові контакти.
    
    Громадськість повинна усвідомлювати, що основний компонент перемоги над туберкульозом це державні зусилля.
    
    Держава, в свою чергу, має розуміти що одна з головних функцій громадських організацій – це акумулювання громадської думки щодо негараздів в стані надання фахових послуг та донесення її до державних органів, а наступна функція – це практична експертна допомога у вирішенні проблемних питань.
    
    Чи будуть почутими громадські організації залежить від їх активності та професійності.
    
    Що стосується організацій, які входять в Коаліцію організацій «Зупинимо туберкульоз разом!», то їх представники входять до складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті міністрів України, включені до складу ряду робочих груп Міністерства охорони здоров’я України, до громадських рад при органах державної влади в регіонах України.
    
    Це дозволяє впроваджувати моніторинг та контроль як ситуації з туберкульозом, так і ефективності рішень органів влади різних рівнів, налагоджувати плідну та конструктивну взаємодію громадськості та влади, та проводити роботу, спрямовану на те, щоб думка населення була врахована при прийнятті відповідних рішень.
    
    Зрозуміло, що головним завданням організацій, що входять до складу Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!», є захист прав пацієнтів.
    
    Але фтизіатрам, що знаходяться в цьому залі, добре відомо що з самого початку своєї діяльності наші організації, в першу чергу «Українці проти туберкульозу» ставили завданням соціальний захист працівників фтизіатрії.
    
    Не завжди державна влада давала позитивну відповідь на наші звернення. А серед них такі як: значне підвищення заробітної платні працівникам фтизіатрії, систематично відзначення та нагородження державними нагородами в умовах епідемії туберкульозу, вирішення квартирного питання, матеріальне та інше заохочення молодих фахівців, що обрали своєю спеціальністю заздалегідь небезпечну професію фтизіатра, соціальний захист молодшого та середнього персоналу фтизіатричних закладів, встановлення Всеукраїнського дня фтизіатра, приурочивши його до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом, введення національного символу боротьби з туберкульозом – жовто-блакитної квітки «незабудка».
    
    Взагалі – залучення уваги громадськості України, органів державної влади до туберкульозу як національної проблеми та критичного стану фтизіатричної галузі з метою в першу чергу поліпшення стану фінансування галузі.
    
    Міністру охорони здоров’я України Василю Князевичу у письмовому вигляді були надані пропозиції громадських організацій, що опікуються протидією туберкульозу, головні з яких стосуються удосконалення Державного бюджету України з питань туберкульозу, відокремлення в бюджеті видатків від інших захворювань, прив’язку бюджетних статей до пунктів Загальнодержавної програми, та інше.
    
    Джерело: Фундація "Громадський рух "Українці проти туберкульозу".
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю