Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Кримські татари попередили Раду Європи про загрозу конфлікту в Криму.

8 лютого, 2008 р.

    Учасники акції протесту у Сімферополі, що домагаються виділення землі під будівництво Соборної мечеті, звернулися до Ради Європи. Вони закликають розглянути проблему репатріантів на конференції РЄ з питань регіонального розвитку України у Ялті.
    Такий заклик міститься у відповідному звернення кримських татар, скерованому до Ради Європи. У квітні цього року у Ялті має відбутися конференція Ради Європи з питань регіонального розвитку України. Тож, кримські мусульмани вимагають розглянути проблему репатріантів під час її проведення.
    Автори листа вказують на системну дискримінаційну політику з боку кримської регіональної влади. За їхніми словами, внаслідок цього „на півострові склалася дуже складна суспільно-громадська ситуація, яка може набути форми відкритого конфлікту”.
    Лист також містить критику щодо рішення міськради Сімферополя, яка відмовилася надати землю для будівництва Соборної мечеті. Учасники акції протесту запропонували Президенту Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи Халвдану Скарду відрядити до Криму своїх представників для вивчення на місці ситуації з дотриманням прав людини та вирішення невідкладних питань, пов’язаних з репатріацією кримських татар.
    У свою чергу кримська прокуратура вже опротестувала рішення міськради, як таке що порушує українське законодавство.
    Нагадаємо, 23 січня кримські мусульмани оголосили у Сімферополі початок безстрокової акції протесту проти дискримінації за релігійно ознакою. Вони вимагають, аби міська влада дозволила збудувати Соборну мечеть:
    У грудні минулого року Сімферопольська міськрада скасувала своє попереднє рішення про узгодження початку збору документів на виділення земельної ділянки Духовному управлінню мусульман Криму, ухвалене 2 роки тому. Опозиційні депутати заявляють, що місцева влада хоче віддати цю ділянку під будівництво супермаркету.
    Як повідомлялося, у листопаді 2007 року кримсько-татарські громадські організації звернулися до Верховного комісара ОБСЄ з прав людини Рольфа Екеуса "через дискримінаційну політику Української держави, що дедалі посилюється, стосовно кримсько-татарського народу".
    джерело: www.korespondent.net
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати