Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Земля і право: як уберегтися від корупції?

27 лютого, 2008 р.

    Для озброєння громадян знаннями земельного законодавства та практики земельних відносин Інститут громадянського суспільства спільно з аналітично-дослідницьким центром «Інститут міста» видали посібник «Земля і право: як уберегтися від корупції?».
    
    З усіх національних багатств, які має Український народ, Конституція визначає основним – землю. Завдяки постійному зростанню вартості землі, ця сфера стала однією з найбільш корумпованих в Україні. Безкоштовна приватизація землі, виділення в натурі земельної частки (паю), придбання ділянки за договором купівлі-продажу, прийняття у спадщину – питання, які стосуються мільйонів українців.
    Приватизація землі у вузькому розумінні – це передача у власність громадян тих земельних ділянок, які раніше були у них в користуванні і стосується лише громадян. У широкому розумінні – набуття земельної ділянки у власність будь-яким шляхом: безоплатне отримання ділянки, прийняття спадщини, виділення в натурі земельного паю, придбання за договором купівлі-продажу тощо і стосується, крім кромадян, юридичних осіб, іноземних громадян та інших суб’єктів земельно-правових відносин.
    
    Величезний попит на земельні ділянки (паї) в містах і селах, розміщених поблизу з боку фізичних і юридичних осіб породжує величезну та різноманітну множину зловживань з боку місцевих чиновників та дрібних виконавців під час надання та оформлення земельних ділянок.
    
    Експерт Інституту громадянського суспільства В. Артеменко визначає такі причини корупції у земельній галузі:
    • непрозорі схеми в питаннях надання у використання нерухомості;
    • незастосування принципу «єдиного вікна» у питаннях землекористування;
    • неефективна кадрова політика органів державної влади і місцевого самоврядування;
    • слабкі інститути відповідальності.
    
    Незважаючи на постійне вдосконалення законодавства щодо запобігання корупції, розвиток нормативної бази, значні бюджетні витрати, ситуація не поліпшується.
    
    Основна причина - правова необізнаність громадян та, головне, відсутність громадянської ініціативи населення у відстоюванні своїх прав в органах влади, судах, органах охорони правопорядку. Саме громадяни повинні тиснути на прокуратуру, міліцію та суди з метою розкриття та покарання проявів корупції.
    
    У книжці «Земля і право: як уберегтися від корупції?» доступною мовою викладено основні положення Земельного кодексу України та надано поради, як захистити себе від чиновника, який вимагає хабара чи намагається використати своє службове становище у приватних інтересах.
    
    У брошурі можна знайти інформацію про функції державних та місцевих органів влади щодо приватизації землі; склад та цільове призначення земель України; право власності та право користування землею; підстави набуття права на землю; способи захисту прав на земельні ділянки; порядок вирішення земельних спорів. Для полегшення роботи з документами упорядники розмістили зразки цивільно-правових угод та документів – типові договори купівлі-продажу, дарування, міни земельної ділянки.
    
    Книжку можна отримати безкоштовно, звернувшись до Інституту громадянського суспільства за тел. 529-73-24.
    
    Кількість примірників обмежена!
    
    
    
    
    Джерело : Громадянська мережа ОПОРА
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати