Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Від України очікують конкретних дій у сфері боротьби з торгівлею людьми.

27 лютого, 2008 р.

   
    Про це 27 лютого заявив керівник відділу правоохоронної діяльності Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Майкл Скенлен під час робочої зустрічі з Першим заступником Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Іллею Шевляком.
    
    Пан Скенлен нагадав, що Державним департаментом США щорічно готується звіт щодо стану боротьби з торгівлею людьми у світі. В рамках цього звіту формується список 3-х груп. Україна поки що входить до контрольного списку 2-ї категорії. До цієї категорії занесено країни, що мають не досконале законодавство, але докладають значних зусиль у сфері протидії торгівлі людьми.
    
    Втім, за словами пана Скенлана, наразі у США готується законопроект, згідно з яким, країна, котра два роки перебуває в контрольній групі ІІ категорії, автоматично буде переміщена до групи третьої категорії (члени ІІІ категорії не отримують технічну допомогу). Інформація щодо діяльності урядових організацій в минулому році свідчить, що невдовзі Україна може потрапити під дію цього Закону, у разі його прийняття.
    
    В свою чергу Перший заступник Міністра Ілля Шевляк зазначив, що хоча часу до остаточного формування звіту залишилось обмаль, втім Міністерством на найближчий час запланована низка заходів, які здатні запровадити системні зміни у сфері протидії торгівлі людьми і зможуть продемонструвати ефективність зусиль Уряду України вже найближчим часом. Багато кроків було ініційовано Міністерством ще у 2005 році, тому отриманий досвід та певні напрацювання дозволять швидко перейти до активних дій.
    
    На початку березня буде проведено засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії торгівлі людьми, на якій планується ініціювати питання, які потребують термінового вирішення. Зокрема, обговорення існуючої судової практики з такої категорії справ та можливість прийняття відповідної постанови пленуму Верховного Суду України.
    Перший заступник Міністра повідомив, що викликає занепокоєння факт скорочення закладів реінтеграції постраждалих від торгівлі людьми. За словами Іллі Шевляка, найближчим часом фахівці Міністерства відвідають кожен з цих закладів, з метою прийняття у подальшому рішень щодо розгалуження та оптимізації мережі.
    
    Наостанок Ілля Шевляк зазначив, що Міністерство налаштоване на активну роботу, тому є впевненість у тому, що Україна не переміститься до 3 категорії країн, а у майбутньому навіть перейде до списку країн І-ї категорії.
    
    
    Джерело : Прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту.
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю