Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ООН всипала Україні за біженців.

11 березня, 2008 р.

    Агенції ООН, представлені в Україні, занепокоєні нещодавнім випадком примусового вислання українською владою 11 шукачів притулку зі Шрі-Ланки.
    
    Як повідомляється в прес-релізі представництва ООН в Україні, шукачі притулку були примусово вислані з території України на батьківщину 4 та 5 березня.
    
    Ці особи, йдеться в прес-релізі, звернулися до партнерської організації Агенції ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Києві у грудні 2007 року і отримали консультації щодо процедури набуття статусу біженця в Україні та їх права звернутися із заявою до урядової міграційної служби. При цьому шість з них змогли подати заяви з проханням надати їм статус біженця до компетентних органів України.
    
    Система агенцій ООН в Україні стурбована порушенням прав шукачів притулку з Шрі-Ланки щодо справедливої, ефективної процедури для визначення їх статусу.
    
    Крім того, наголошується в прес-релізі, УВКБ ООН було відмовлено у вільному доступі до цих шукачів притулку, всупереч Конвенції ООН про статус біженців 1951 року, ратифікованій Україною.
    
    "ООН підкреслює важливість "принципу невислання", за яким жоден біженець чи шукач притулку, чия справа ще не розглянута належним чином, не може бути насильно повернений до країни свого походження. Примусове вислання – це порушення Конвенції ООН про статус біженців, підписантом якої є Україна. Примусове вислання так само заборонено українським національним законодавством", - наголошує представництво ООН.
    джерело: www.pravda.com.ua
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати