Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ООН дорікає Україні пропагандою нетерпимості у ЗМІ.

13 березня, 2008 р.

   
    
    Організація об'єднаних націй стурбована випадками пропаганди в українських засобах масової інформації нетерпимості й ненависті на ґрунті расизму.
    
    Про це сказано в повідомленні центра новин ООН, інформують "Українські новини".
    
    Спеціальний доповідач з питання права на свободу думок й їх вільне вираження Амбейї Лігабо представив учасникам 7-ї сесії Ради зправ людини доповідь про результати відвідування України (у травні 2007 року).
    
    Зокрема, він висловив стурбованість випадками пропаганди в українських ЗМІ нетерпимості й ненависті на ґрунті расизму й рекомендував Україні при підготовці журналістів приділяти належну увагу їх професійній етиці й необхідності поваги прав людини.
    
    Він також зазначив, що один із найпомітніших недоліків інформаційного середовища України - поширення непрофесійних публікацій і залежність від політичного й економічного лобіювання.
    
    Водночас, Лігабо зазначив, що Україні вдалося досягти помітного прогресу в зміцненні демократії й становленні громадянського суспільства.
    
    Разом з тим, вважає він, багато ще має бути зробити для забезпечення більшої незалежності ЗМІ.
    
    Він вказує на обмеження прав журналістів в Україні.
    
    "Багато журналістів й інших представників ЗМІ в Україні стали жертвами насильства з боку збройних осіб і неформальних груп, які, за твердженнями, стосуються певних органів державної безпеки", - сказано в доповіді Лігабо.
    
    Доповідач вказує на випадки, коли на журналістів чинився тиск й залякування з боку місцевої влади, вини притягувалися до судової відповідальності.
    
    При цьому він додає, що ті, хто винні в насильстві проти журналістів в Україні, часто залишаються безкарними.
    
    У відповідь на це представник України Володимир Василенко спростував низку висновків доповідача й закликав не чіпляти на Україну ярлик расистської держави.
    
    За його словами, в Україні після 2004 року були розпочаті рішучі заходи із заборони цензури й створенню всіх умов для вільного вираження думок і волі преси.
    
    Василенко зазначив, що багато з висновків доповідача обґрунтовані і його рекомендації будуть враховані українським урядом, та запросив спецдоповідача до співпраці з українськими установами для підготовки більш збалансованої й адекватної доповіді.
    
    Як відомо, наприкінці січня ООН вказувала активну участь України в діяльності Ради ООН з прав людини в забезпеченні основних свобод і прав людини й втіленні принципів верховенства права в життя.
    
    джерело: pravda.com.ua
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю