Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міжнародна амністія занепокоєна заявою Юрія Луценка.

17 квітня, 2008 р.

   
    15 квітня 2008 року, після завершення наради по боротьбі з корупцією в Україні, що відбулась під головуванням Президента України, Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, відповідаючи на запитання численних журналістів, заявив, що «я виступаю за відновлення вищої міри покарання у вигляді розстрілу за особливо важкі злочини проти особи…”.
    
    
    Міжнародна Амністія серйозно занепокоєна такими висловами високопоставленого державного чиновника в Україні та хоче нагадати, що завжди займає позицію противника смертної кари, вважаючи її застосування порушенням основних прав людини, таких як право на життя і право не бути підданому тортурам та іншим жорстоким, нелюдським і принижуючим видам покарання. Ми підкреслюємо, що смертна кара має незворотній характер та може бути помилково застосована до невинних людей.
    Твердження про те, що такому виду покарання властива стримуюча дія на злочинців та вплив на рівень злочинності, є необгрунтованими.
    
    Уряди, які застосовують смертну кару, підривають цінність людського життя та самі ризикують опуститися до рівня вбивці.
    Конституційний Суд України в своєму рішенні №11рп від 29.12.1999 року вказав, серед іншого (див.п.6), що «Смертна кара як вид покарання суперечить також статті 28 Конституції України, відповідно до якої "ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню".
    
    Новий Кримінальний Кодекс України, в якому смертна кара була замінена на довічне ув‘язнення, вступив у дію 1 вересня 2001 року.
    
    У 2002 році Україна прйиняла Закон про ратифікацію Протоколу номер 13 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод ? стосовно відміни смертної кари за будь - яких обставин.
    
    Відміна смертної кари є одним із зобов'язань України, які держава взяла на себе при вступі до Ради Європи в 1995 році.
    Мораторій на виконання смертних вироків діяв в країні з березня 1997 року.
    Смертні вироки не виконуються в Україні протягом 11 років.
    
    Нагадаємо, що нещодавно Україна разом з ЄС вітала введення мораторію на смертну кару у штаті Нью-Джерсі, США, висловлювала співчуття з приводу 1000-ої страти у США та закликала Киргизстан скасувати смертну кару.
    
    Подібні заяви з вуст Міністра внутрішніх справ України звучать особливо тривожно у час, коли статистика свідчить про щоденні порушення прав людини в Україні представниками правоохоронних органів, коли в Україні існують прояви ксенофобії та расизму, коли держава видворяє біженців до країн, де їм загрожують смерть та катування, про що свідчить безліч щоденних повідомлень в ЗМІ.
    
    Враховуючи загрозу міжнародному авторитету України, що є очевидною внаслідок некомпетентної заяви Міністра Юрія Луценко, Міжнародна Амністія в Україні закликає:
    
    - Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніну Іванівну Карпачову рішуче засудити публічну заяву Міністра внутрішніх справ щодо його підтримки ідеї відновлення смертної кари в Україні та звернути увагу Прем'єр-Міністра України на неприпустимість публічних закликів членів Українського Уряду до порушення прав людини.
    
    Міністерство закордонних справ України публічно підтвердити прихильність України своїм міжнародним зобов'язанням в галузі прав людини, зокрема щодо поваги права людини на життя, свободу від катувань, інших видів жорстокого, нелюдського і такого, що принижує людську гідність, поводження та покарання.
    
    Голова МА в Україні Світлана Побережець
    
    Джерело: Міжнародна Амністія
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю