Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Фюле: 2012-й рік був важким для країн регіону Європейського сусідства

16 січня, 2013 р.

    Фюле: 2012-й рік був важким для країн регіону Європейського сусідства
    
    2012-й був важким роком для країн регіону Європейського сусідства. На цьому наголосив Штефан Фюле, Європейський Комісар з розширення та Європейської політики сусідства, у своїй промові під час зустрічі з головами представництв ЄС у країнах регіону Європейського сусідства, що відбулася 14 січня у Брюсселі.
    
    За його словами, демократичні перетворення у країнах Європейського сусідства на Півдні проходили «довго та зазвичай складно». Натомість демократичні трансформації у регіоні східного сусідства (у країнах-учасницях Східного партнерства) «залишаються нерівними, незважаючи на деякі ознаки позитивних зрушень у Молдові».
    
    «Скрізь на економічну ситуацію негативно вплинула криза в Європі. Це ускладнює процес старту та впровадження комплексних реформ нашими партнерами», – визнав посадовець.
    
    Фюле зазначив, що останнім часом було піддано сумнівам новий підхід до розвитку відносин з країнами-учасницями Європейської політики сусідства, запроваджений Єврокомісією позаминулого року. Однак він переконаний, що наразі не час змінювати обраний курс.
    
    Навпаки, Фюле вважає, що потрібно краще роз’яснювати позитивні коротко- та довготермінові наслідки, яких слід очікувати країнам від відносин з ЄС у рамках Європейської політики сусідства.
    
    20 березня буде ухвалено щорічний пакет документів про реалізацію Європейської політики сусідства у 2012 році. Єврокомісар зазначив, що його буде оприлюднено раніше, ніж у попередні роки. Це робиться для того, аби краще врахувати усі оцінки поступу країн у впровадженні Європейської політики сусідства. Такі оцінки потрібні для визначення обсягів фінансової допомоги країнам-партнерам, що надаватиметься за принципом «більше за більше» (more for more).
    
    «Звіти щодо прогресу у впровадженні Європейської політики сусідства мають дедалі чіткіше відображати те, що ЄС розглядає як ключ до демократичних перетворень у кожній з країн-партнерів», – наголосив Фюле.
    
    За його словами, останні звіти засвідчують певний поступ, який було досягнуто у країнах-сусідах торік, зокрема у напрямі чесних і справедливих виборів. «Однак залишається ще багато роботи, особливо у сферах громадських свобод та верховенства права», – додав Єврокомісар.
    
    Також Фюле нагадав про зустрічі з високопосадовцями та партнерами з південного та східного вимірів Європейської політики сусідства, які відбулися відповідно 5 листопада та 4 грудня 2012 року. Учасники зустрічі підбили підсумки впровадження Європейської політики сусідства та звернули увагу на проблеми, які можуть виникнути у майбутньому.
    
    «Південні партнери озвучили прохання про розвиток більш довготривалого та послідовного політичного діалогу з ЄС. Водночас наші партнери на Сході забажали прогресу у відносинах з ЄС до наступного саміту Східного партнерства, який відбудеться у листопаді у Вільнюсі», – зазначив посадовець.
    
    Натомість Євросоюз підкреслив потребу в реформах, особливо у сфері глибокої та соціально відповідальної демократії. Фюле запевнив, що це має зміцнити відносини між країнами-партнерами та ЄС.
    
    Наприкінці Єврокомісар торкнувся питання створення Європейського інструменту сусідства (European Neighborhood Instrument), який має замінити Європейський інструмент сусідства і партнерства (European Neighborhood and Partnership Instrument). Одним з головних аспектів функціонування Європейського інструменту сусідства у рамках наступного періоду програмування стане впровадження принципу «більше за більше». За його словами, цей принцип забезпечуватиме прямий зв’язок між звітами про прогрес у впровадженні Європейської політики сусідства та додатковою допомогою від ЄС, на яку можуть очікувати країни-партнери.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю