Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Представник Фундації Чинність закону -Вадим Гордін, взяв участь, як експерт у круглому столі у Верховній раді України, що проводився за участю громадськості

21 березня, 2013 р.

    Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про Національне антикорупційне бюро. Як наголосили члени Комітету, метою прийняття законопроекту (реєстр. № 2218) є cтворення Національного антикорупційного бюро - правоохоронного органу із спеціальним статусом, підпорядкованим, підконтрольним і підзвітним Верховній Раді України.
    На думку авторів законопроекту, новостворений антикорупційний орган повинен мати спеціальну компетенцію і зосередити діяльність на боротьбі з корупційними правопорушеннями, які вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування.
    До основних функцій Бюро пропонується віднести:
    організацію і здійснення системної протидії корупції і посадовим злочинам, що вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування;
    здійснення оперативно-розшукової діяльності, складання протоколів про адміністративні правопорушення і провадження досудового розслідування щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування.
    Народні депутати взяли також до уваги, що даним законопроектом пропонується встановити, що голова Бюро призначається на посаду та звільняється з посади Верховною Радою за пропозицією не менш як 150 народних депутатів.
    Заплановано також, що Бюро не пізніше 15 січня кожного року інформує суспільство про діяльність за минулий рік і звітує два рази на рік на пленарному засіданні Верховної Ради про результати своєї діяльності. У разі набрання чинності постановою Верховної Ради України про незадовільну діяльність Бюро за звітній період цей документ має бути підставою для звільнення Верховною Радою його голови.
    Наголошувалося також, що цей орган пропонується утворити на базі спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Служби безпеки України, підрозділів Головного управління боротьби з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ та підрозділів внутрішньої безпеки органів державної влади загальною чисельністю 1 500 осіб, у тому числі до 1 200 осіб рядового і начальницького складу, усунувши таким чином можливість дублювання функцій Бюро іншими владними структурами.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю