Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Доля капітана і старпома судна “Навстар-1” серйозно турбують українського Омбудсмана

30 березня, 2004 р.

    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова повторно звернулася до Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Джона Хербста з проханням надати дипломатичну допомогу у вирішенні долі засуджених в Іраку капітана і старпома судна “Навстар-1”, громадян України Миколи Мазуренка та Івана Сощенка.
    Оскільки ситуація в Іраку знаходиться під контролем американської адміністрації, цю проблему, як одну з найбільш актуальних на даний момент, Ніна Карпачова порушувала під час своєї першої зустрічі з новопризначеним Послом США у жовтні минулого року. Тоді вона окреслила перед Джоном Хербстом коло питань, що виникли у справі захисту прав українських моряків і висловила сподівання на співпрацю щодо їх вирішення.
    Як відомо, 13 жовтня минулого року Центральним Судом Іраку за звинуваченням у контрабанді пального два українські моряки танкера “Навстар-1” були засуджені до семи років позбавлення волі та штрафу у розмірі 1,2 мільйона доларів США кожен. Їхні адвокати подали апеляцію до Верховного Суду Іраку. Суд визнав попереднє рішення необґрунтованим і постановив переглянути вирок, який, однак, знову залишено без змін. На початку березня цього року адвокатами моряків подано другу апеляцію.
    Як повідомили Уповноваженому дружини моряків, через нескінченні допити і тяжкі умови тримання у в’язниці Абу Гуряб стан здоров’я українських моряків різко погіршився. Хворому на цукровий діабет капітану М. Мазуренку нерегулярно надають ліки, близько двох місяців заборонено телефонний зв’язок з родинами моряків, останнім часом до них припинено допуск українських дипломатів.
    Уповноважений з прав людини сподівається, що Посол через Державний Департамент Сполучених Штатів Америки зможе посприяти у забезпеченні об’єктивного та неупередженого розгляду другої апеляційної скарги засуджених моряків. Омбудсман також звертає увагу американського Посла на необхідність вжиття термінових заходів для забезпечення належних умов тримання громадян України, у тому числі, права на медичну допомогу та зв’язок із сім’ями засуджених.
    Ніна Карпачова наголосила, що вона сподівається на розуміння, підтримку та співпрацю з Послом США в Україні щодо захисту прав і свобод двох українських моряків, які опинилися фактично у зоні військових дій та ще й за гратами.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю