Правоохоронці різних країн обговорили боротьбу проти контрабанди наркотиків
16 вересня, 2013 р.
4-5 вересня у Кишиневі відбулася зустріч понад двадцяти співробітників правоохоронних органів Грузії, Молдови, України, Туреччини та Азербайджану.
Зустріч була організована Міністерством внутрішніх справ Молдови у співпраці з Міністерством внутрішніх справ Грузії за фінансової підтримки проекту ЄС «Героїновий маршрут II – інформаційні канали».
Під час зустрічі були підняті актуальні питання співпраці, а також обговорені нові тенденції, методи роботи, маршрути контрабанди та проблеми проведення розслідувань у сфері незаконного обігу наркотиків. Учасники заходу підкреслили важливість майбутньої співпраці у сфері боротьби проти незаконного обігу наркотиків між правоохоронними органами на оперативному рівні. Вони дійшли згоди щодо надання одне одному допомоги у боротьбі проти контрабанди наркотиків.
Учасники висловили задоволення результатами зустрічі. На їх переконання, вона стала чудовим приводом для зміцнення регіональної співпраці між правоохоронними органами, обміну досвідом ведення розслідувань та обговорення тенденцій розповсюдження наркотичних потоків через Південний Кавказ і Чорноморський регіон.
Також у зустрічі взяли участь представники EUROPOL (поліційної служби Європейського Союзу), EUBAM (Місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні), CARICC (Центральноазійського регіонального інформаційного координаційного центру з боротьби проти незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і їх прекурсорів), GUAM (Організації за демократію та економічний розвиток), SOCA (Агенції з боротьби проти особливо небезпечної організованої злочинності; Об’єднане Королівство), Національної поліції Франції, Служби Федеральної кримінальної поліції (Німеччина) та Управління з боротьби проти наркотиків (США).
Нагадаємо, що проект «Героїновий маршрут II – інформаційні канали» фінансується Інструментом стабільності Європейського Союзу у рамках другої фази програми «Боротьба проти організованої злочинності і незаконного обігу наркотиків по лінії героїнового маршруту». Він впроваджується консорціумом на чолі з FIIAPP (іспанською державною організацією з міжнародної співпраці). Мета проекту – сприяти розвитку регіональної та міжрегіональної співпраці, а також допомагати правоохоронним органам у розробці майбутніх оперативних стратегій боротьби проти незаконного обігу героїну.
|