Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Єврокомісія пропонує 1 мільярд євро макрофінансової допомоги Україні

19 березня, 2014 р.

    Європейська Комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги Україні. Допомога складатиметься з середньострокових кредитів та сягатиме одного мільярда євро. Ця нова програма макрофінансової допомогти (МФД), яку, як очікується, Рада Міністрів ЄС схвалить протягом наступних тижнів, є частиною підтримки Україні, що її Європейська Комісія оголосила 5 березня та яку підтримала Європейська Рада на своїй зустрічі 6 березня. Програма націлена на те, щоб надати Україні економічну та фінансову допомогу з огляду та ті критичні виклики, з якими вона стикається, зокрема дуже слабке і дедалі гірше становище платіжного балансу та фіскальної ситуації, які були погіршені нинішньою кризою.
    
    За словами Оллі Рена, Віце-президента Європейської Комісії з економіко-монетарних питань та євро, «засадничий інтерес України та ЄС полягає в підтриманні миру і політичної й фінансової стабільності на нашому континенті». Він додав, що оголошена підтримка «допоможе стабілізувати фінансову ситуацію в Україні і тому буде однією з важливих елементів досягнення розв’язання кризи».
    
    Запропонована МФД з боку ЄС націлена на те, щоб допомогти Україні покрити частину своїх негайних зовнішніх фінансових потреб у контексті програми стабілізації та реформ, яку зараз готують за допомогою Міжнародного валютного фонду. Запропонована допомога націлена на те, щоб зменшити короткострокову вразливість української економіки в сфері платіжного балансу та фіскальної ситуації.
    
    Розподіл цієї допомоги відбуватиметься за умов успішного виконання фінансових домовленостей, що їх українська влада очікує укласти з МВФ та від особливих умов економічної політики, яку погодять Європейська Комісія та Уряд України. Обидві домовленості очікуються протягом наступних тижнів. Політика, яку Європейська Комісія вважає за потрібне підтримати через запропоновану допомогу, включає в себе негайну фіскальну консолідацію та дії з зовнішньої стабілізації, а також структурні реформи, націлені на поліпшення загального макроекономічного менеджменту, зміцнення економічного урядування й прозорості та поліпшення умов для стабільного зростання.
    
    Запропонована програма допомоги в 1 мільярд євро буде виконуватися паралельно з уже наявною програмою в 610 мільйонів євро, які було погоджено ще у 2010 році, але які ще не було використано.
    
    Контекст
    
    Макрофінансова допомога (МФД) є унікальним інструментом відповіді ЄС на кризові ситуації, що надається партнерським країнам-сусідам ЄС, які страждають від жорстких проблем платіжного балансу. Вона доповнює допомогу, що її надає Міжнародний валютний фонд. Кредити МФД фінансуються через запозичення ЄС на ринках капіталу. Після цього гроші перепозичаються країнам-бенефіціарам на тих самих фінансових умовах.
    
    Більше інформації про операції МФД, зокрема проект сьогоднішнього рішення, можна знайти тут:
    
    http://ec.europa.eu/economy_finance/eu_borrower/macro-financial_assistance/index_en.htm


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати