Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС підтримує заходи щодо енергоефективності у Закарпатській області

21 березня, 2014 р.

   
    12 березня 2014 р. відбувся тренінг і заключна конференція на тему «Шляхи підвищення енергоефективності бюджетних установ» у місті Іршава. Цей захід підбив підсумки фінансованого ЄС проекту «Через енергію надихаємо майбутні покоління», що розпочався у 2012 р. Проект спрямований на покращення управлінських навичок у галузі реалізації енергоефективних проектів для державних службовців 6 малих міст Закарпатської області та впровадження енергоефективної моделі у дитячому садку міста Іршава.
    
    Фінансований ЄС проект був реалізований громадською організацією «Перехрестя зв'язків» у партнерстві з Іршавською міською радою. Тридцять чотири державних службовців невеликих міст Закарпаття, а також директори шкіл і дитячих садків, представники громадських організацій взяли участь у тренінгу і заключній конференції. Учасники дійшли висновку, що енергоефективність та енергозаощадження посідають вагоме місце на порядку денному багатьох муніципалітетів та установ у Закарпатті.
    
    Під час тренінгу виконавчий директор Української некомерційної енергетичної агенції Дмитро Леськів відзначив декілька доступних і практичних методів енергозбереження та підвищення енергоефективності. Насамперед кожна установа може почати з таких невеликих заходів, як встановлення енергоефективних радіаторів опалення та ламп освітлення у освітніх установах, розраховуючи на фінансування з місцевого бюджету. Крім того, муніципалітети, місцеві спільноти та неурядові організації можуть брати участь у грантових програмах, що фінансуються Європейським Союзом, для виконання масштабних енергозберігальних заходів, зокрема капітального ремонту чи реконструкції. Як невеликі, так і масштабні заходи допомагають скоротити витрати, зменшити споживання енергії і зберегти навколишнє середовище. "Запуск системи енергоменеджменту в особі двох фахівців на муніципальному рівні в будь-якому невеликому місті допоможе зберегти десятки і сотні тисяч гривень бюджетних витрат» , - підкреслив пан Леськів.
    
    Мер міста Іршава Степан Бобик поділився своїми враженнями від реалізації заходів енергозбереження, а саме реконструкції дитячого навчального закладу №1 у м. Іршава, проведених в рамках проекту ЄС. «На власному досвіді ми переконались, що лише комплексний підхід проведення енергозберігальних заходів дає змогу досягнути відчутних результатів», - звернувся мер до представників муніципалітетів інших малих міст Закарпаття.
    Чудово, що учасники тренінгу мали можливість побачити ці зміни під час екскурсії до реконструйованого дитячого садку.
    
    Під час тренінгу було окреслено широкий спектр рішень із енергоефективності, який може бути впроваджений місцевою владою у короткостроковій перспективі: заміна дверей, встановлення вікон з енергозберігальним склом, ремонт системи опалення, придбання енергоефективних ламп, встановлення сонячних панелей, інформування молоді та населення про заходи енергозбереження. Іншими більш затратними заходами є перехід на тверде паливо, зовнішнє утеплення стін будівель, реконструкція майнового комплексу дитячих садків, що може реалізовуватися у рамках грантових програм ЄС. Разом з тим запровадження системи енергоменеджменту як на рівні муніципалітетів так і в окремих установах, розробка програми енергоефективності для міст, реалізація мікро-проектів по впровадженню інноваційних технологій енергозбереження можлива через долучення до ініціативи ЄС «Угода мерів» та подання відповідної заявки на участь у конкурсах грантових проектах.
    
    За детальнішою інформацією звертайтеся до:
    
    Захаркевич Тетяни, менеджер проекту, zakharkevych@arr.com.ua, моб.тел.: 095 669 34 41.
    
    Довідково:
    Проект «Через енергію надихаємо майбутні покоління» фінансується Європейським Союзом та імлементується громадською організацією « Перехрестя зв'язків» за партнерства Іршавської міської ради. Загальний обсяг співфінансування ЄС даного проекту складає 152 320,99 євро (80% загального бюджету).
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю